Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

PERN stał się wyłącznym właścicielem spółki Siarkopol Gdańsk

18.11.2019

PERN zrealizował transakcję zakupu od Skarbu Państwa brakujących akcji w spółce Siarkopol Gdańsk, dzięki czemu posiada już 100% udziałów w przedsiębiorstwie, którego większościowym akcjonariuszem jest od 2010 r. Zakup wpisał się w działania mające na celu dalsze porządkowanie struktury Grupy Kapitałowej PERN.

- Przypomnijmy, że uporządkowanie relacji właścicielskich w  Siarkopol Gdańsk to kolejne działania PERN zmierzające do zoptymalizowania struktury całej grupy kapitałowej. Wcześniej, w styczniu 2018 r., doszło do połączenia PERN i OLPP, dzięki czemu zintegrowany podmiot może realizować bardziej złożone i kapitałochłonne inwestycje w logistykę oraz magazynowanie ropy i paliw. Natomiast pod koniec 2018 roku nastąpiła integracja spółek serwisowych Grupy PERN, czyli Naftoserwisu i CEDRiA – poinformował PERN w komunikacie.

Siarkopol Gdańsk powstał w 1969 r. i zajmuje się obsługą eksportu drogą morską polskiej siarki kopalnej na rynki światowe. Poza obsługą siarki granulowanej świadczy usługi przeładunkowo – magazynowe produktów płynnych: petrochemicznych, chemicznych oraz pochodzenia roślinnego. Do końca roku 2018 Siarkopol obsłużył 57 milionów ton ładunków, w tym 48,5 miliona ton siarki oraz ponad 8 milionów produktów płynnych.

Wyświetlono: 1299

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej