Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Permanentny wzrost wartości rynku dodatków do formulacji

02.07.2018

Wartość globalnego rynku chemicznych dodatków do formulacji (receptur) osiągnie wartość 27,86 mld dolarów w 2023 r. Obecnie wartość ta wynosi 20,62 mld dolarów.

Raport agencji MarketsandMarkets dokonała analizy globalnego rynku dodatków chemicznych, na który składają się środki przeciwpienne (przeciwpieniące), modyfikatory reologii oraz środki dyspergujące stosowane w formulacjach skierowanych do przemysłu budowlanego, transportu, przemysłu ciężkiego, przetwórstwa ropy naftowej i gazu, jak również dla przemysłu spożywczego, meblarskiego oraz produktów czyszczących.

Ocenia się, że zarówno obecny jak i przyszły wzrost rynku wynikać będzie przede wszystkim z coraz częstszego stosowania różnego rodzaju dodatków w budownictwie, transporcie, produkcji żywności i napojów oraz przetwórstwie ropy naftowej i gazu. Ponadto wzrost liczby substancji dodawanych do preparatów, zwłaszcza w gospodarkach szybko rozwijających się, m.in. w Indiach i w Chinach, wpłynie na dynamiczny wzrost znaczenia produktów stosowanych do modyfikowania i poprawiania formulacji.

Wśród różnych typów dodatków do formulacji to modyfikatory reologii są najczęściej wykorzystywanymi. W następnej kolejności znajdują się środki dyspergujące, środki przeciwpienne. Najdynamiczniej jednak rośnie zapotrzebowanie na dodatki reologiczne, których celem jest nadanie takich cech, jak zwiększone zwilżanie pigmentu, poprawa odporności na odpryski i lepsze zachowanie przepływu. Jednocześnie modyfikatory reologii dodawane do formulacji produktu pomagają również zmniejszyć sedymentację pigmentów w farbach i powłokach.

To budownictwo okazuje się największym odbiorcą dodatków. Są one obecne w tym sektorze m.in. w powłokach architektonicznych, klejach, gruntach czy tynkach. Ich głównym celem jest zoptymalizowana kontrola pienienia, poprawa właściwości dyspergujących oraz zapewnienie lepszego zwilżania. Wpływ na wzrost rynku mają przede wszystkim poprawiające się standardy życia oraz nowe preferencje klientów dotyczące coraz to atrakcyjniejszych domów i powierzchni handlowych. Co więcej dodatki pomagają ulepszać strukturę budynków, jednocześnie zmniejszając potrzebę konserwacji lub renowacji.

Główni gracze w branży to BASF; Eastman Chemical; Evonik; BYK Additives & Instruments; DowDuPont; Cabot Corporation; Allnex Group; Münzing Chemie; Arkema; Honeywell oraz Momentive.

Wyświetlono: 798

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej