Nowości - Chemia budowlana ze świata

Perlit przedmiotem licznych prac B+R

05.03.2020
Autor: Anna Jarosik

Transparency Market Research szacuje wartość rynku perlitu komercyjnego na 1,1 mld dolarów, podkreślając, że wymaga on zaawansowanych prac badawczo – rozwojowych.

Wzrost zapotrzebowania na perlit komercyjny szczególnie mocno widoczny jest w sektorze budowlanym, głównie w Azji. Cechy perlitu komercyjnego, w tym jego właściwości izolacyjne i niska waga sprawiają, że jest to idealny materiał do stosowania jako izolacja luźna w konstrukcjach murowych. Wykorzystuje się go również jako dodatek do produktów murarskich, betonu i mieszanek cementowych, ponadto jako wypełniacz w blokach żużlowych i panelach budowlanych do izolacji termicznej i dźwiękoszczelnej.

Oprócz budownictwa perlit komercyjny wykorzystuje się w produkcji żywności i napojów, gdzie służy on w procesach filtrowania napojów, w tym piwa i gazowanych napojów bezalkoholowych. W tym obszarze liczą się takie cechy perlitu, jak doskonała retencja wody.

Rynek perlitu komercyjnego ma wysoce konkurencyjny charakter. Kluczowymi podmiotami są na nim IMERYS; Silbrico Corporation; Keltech Energies; Cornestone Industrial Minerals Corporation; The Schundler Company; U.S. Silica Holdings; Aegean Perlite; Supreme Perlite Company oraz Genper Group.

Tagi


perlit
Wyświetlono: 528

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej