Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

PCC rozszerza działalność chemiczną w Azji

05.10.2020

Grupa PCC rozpoczęła współpracę z malezyjskim koncernem Petronas Chemicals Group Berhad (PCG) w zakresie uruchomienia wspólnej produkcji specjalistycznych chemikaliów w Malezji.

Petronas Chemicals Group Berhad jest wiodącym zintegrowanym producentem chemikaliów w Malezji, a także jednym z największych w Azji Południowo – Wschodniej. Główny obszar działania PCG to produkcja oraz wprowadzenie do obrotu i sprzedaż produktów chemicznych, w tym polimerów, olefin, metanolu, nawozów i innych chemikaliów podstawowych oraz ich pochodnych.

Podmiot z Malezji nabył 50% udziałów w malezyjskiej firmie projektowej PCC Oxyalkylates Malaysia. Spółka ta powstała z myślą o ekspansji Grupy PCC w  bardzo perspektywicznym rejonie azjatyckim. Celem projektu był rozwój biznesu poprzez wykorzystanie rozległego know-how w zakresie produkcji polioli i środków powierzchniowo czynnych na nowych rynkach.

- Współpraca z firmą Petronas niewątpliwie pozwoli na dynamiczny rozwój Grupy PCC poprzez połączenie potencjału obu firm i uzyskanie dostępu do rynków oksyalkilatów w Azji Południowo – Wschodniej i Azji Pacyficznej. Dzięki temu Grupa PCC będzie mogła poszerzyć jeden z głównych obszarów swojej działalności w tych  regionach świata. Planowana lokalizacja nowej inwestycji mieści się na terenie kompleksu petrochemicznego w Kerteh, gdzie PCG działa jako część koncernu naftowo-gazowego Petronas. Będzie tam prowadzona produkcja specjalistycznych chemikaliów z grupy oksyalkilatów – etoksylatów oraz polioli polieterwocyh. Pierwsza spośród tych dwóch grup produktowych to nowoczesne środki powierzchniowo czynne wykorzystywane m.in do produkcji detergentów, kosmetyków i środków higieny osobistej, produktów do pielęgnacji ciała. Do drugiej grupy należą surowce do wytwarzania pian poliuretanowych przeznaczonych dla przemysłu meblarskiego, automotive i innych branż przemysłowych, w których wykorzystywane są poliuretany.

W ramach zawartej współpracy, w Malezji ma powstać także nowoczesne centrum R&D, które pozwoli na dynamiczny rozwój portfolio produktowego oraz zapewnienie klientom wysokiego poziomu innowacyjności projektowanych i wdrażanych do produkcji wyrobów chemicznych. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2021 rok, natomiast rozpoczęcie produkcji powinno nastąpić już w roku 2023 – poinformowała Grupa PCC.

Wyświetlono: 792

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej