Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Rokita znajduje pieniądze na budowę Centrum Innowacji i Skalowania Procesów

12.10.2020

Europejski Bank Inwestycyjny zwiększy do 67,5 mln euro udzielone na początku ubiegłego roku finansowanie dla PCC Rokita. Pozyskane przez spółkę środki maja wspierać plany jej modernizacji oraz budowę Centrum Innowacji i Skalowania Procesów.

Środki pozyskane z finansowania wspierają PCC Rokita w realizacji inwestycji o łącznej wartości szacunkowej 110,5 mln euro. Inwestycje obejmują m.in. dalszą rozbudowę i modernizację instalacji chemicznych, takich jak instalacja pilotażowa w celu rozwoju polioli, instalacja pilotażowa do produkcji fosforanów i fosforynów, inwestycje związane z rozbudową i optymalizacją produkcji na elektrolizie oraz na instalacji tlenku propylenu, budowę Centrum Innowacji i Skalowania Procesów oraz inne inwestycje, mające na celu dostosowanie istniejącej infrastruktury do zwiększonej skali działania.

- Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją od zawsze wspierającą finansowanie projektów spójnych z celami UE, zarówno jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, jak i wzrost zatrudnienia. PCC Rokita to dla nas partner godny zaufania. Pożyczka ma na celu dodatkowe wsparcie strategicznych inwestycji spółki w chwili, gdy gospodarka zmaga się z trudnościami związanymi z pandemią COVID-19. EBI pomoże tym samym PCC Rokita realizować plany rozwojowe nastawione na innowacyjność, niskoemisyjność oraz większą konkurencyjność procesów produkcji – powiedziała Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI.

- Zwiększenie finansowania przez EBI jest wyrazem ponownej pozytywnej oceny sytuacji finansowo-ekonomicznej spółki przez EBI. . Warto pamiętać, że EBI wspiera innowacyjne projekty, które nie tylko są przyjazne dla środowiska ale też stwarzają perspektywy dla długoterminowego wzrostu i dla nowych miejsc pracy – skomentował  Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita.

Wyświetlono: 357

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej