Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Rokita stawia na zieloną chemię

01.09.2020
PCC Rokita stawia na zieloną chemię

PCC Rokita wprowadza na rynek nową linię swoich chemikaliów. Seria Greenline obejmuje m.in. niejonowe środki powierzchniowo czynne, systemy poliuretanowe, podchloryn sodu, sodę kaustyczną i ług sodowy – wszystkie opracowane w nowoczesnej technologii, zgodnie z zasadami tzw. zielonej chemii.

- Zielona chemia Grupy PCC to cały szereg produktów podzielonych na klasyfikacje, które spełniają różne aspekty zielonej chemii. Znajdziemy tu produkty stworzone dla budownictwa ekologicznego, produkty na bazie składników naturalnych, naturalne detergenty, produkty biodegradowalne, czy też produkty wegańskie i wiele innych. Nasza oferta to środki najwyższej jakości, które posiadają min. certyfikaty ECOCERT, EU Ecolabel, GMP czy RSPO. Wdrożone procesy produkcyjne opierają się o międzynarodowe systemy zarządzania jakością oraz systemy zarządzania środowiskowego. To dla nas bardzo ważne, by tworzyć produkty, które pomyślnie przechodzą procesy certyfikacją i dzięki temu możemy budować wiarygodność wśród naszych klientów – tłumaczą przedstawiciele PCC Rokita.

Firma przekonuje, iż wyszła z założenia, że nieodłącznym elementem światowej gospodarki jest zrównoważony rozwój. Nowoczesna chemia, jako jedna z pierwszych branż, w swojej strategii uwzględniła aspekty środowiskowe. Z tego względu także i polityka produkcyjna PCC Rokita musi opierać się na działaniach, które równoważą czynniki ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne. W przemyśle zaczęto przekształcać technologie na czystsze oraz bezpieczniejsze, odbywa się certyfikacja produktów, stosuje się rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii i wiele innych ekologicznych innowacji.

- Jednym z naszych priorytetów przy rozbudowie portfolio produktowego jest wdrażanie oferty zgodnej z trendami zielonej chemii. Proponujemy więc naszym klientom nową linię produktów o nazwie Greenline. Oferowany asortyment spełnia wszelkie aspekty zielonej chemii. Dzięki temu odbiorcy naszych produktów również mogą realizować idee zrównoważonego rozwoju prowadząc swoją działalność. Kluczowe aspekty, które Grupa PCC wykorzystuje w zrównoważonej produkcji wyrobów chemicznych to min. projektowanie produktów z uwzględnieniem ich zdolności do biodegradacji i emisji, ograniczenie produkcji odpadów, wykorzystanie zielonej energii w procesach technologicznych i wykorzystywanie surowców pochodzących z odnawialnych źródeł – dodają przedstawiciele spółki.

Zielona chemia to projektowanie produktów chemicznych i procesów, które ograniczają lub eliminują zużycie lub wytwarzanie niebezpiecznych substancji. Zielona chemia jest również znana jako chemia zrównoważona. Idea ta rozwijana jest na świecie od blisko 30 lat i opiera się na kilku kluczowych obszarach: zapobiega zanieczyszczeniom na poziomie molekularnym; jest filozofią, która dotyczy wszystkich dziedzin chemii, a nie jednej dyscypliny chemii; wykorzystuje innowacyjne rozwiązania naukowe w rzeczywistych problemach środowiskowych; skutkuje redukcją źródeł zanieczyszczeń i zapobiega ich generowaniu w toku procesów.

Wyświetlono: 667

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej