Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Rokita: możliwa współpraca z firmą z Chin

05.03.2019

Władze PCC Rokita poinformowały o podjęciu pozytywnej decyzji w zakresie potencjalnej współpracy z chińską firmą Shida Shenghua Chemical Group.

Wyrażona przez zarząd PCC Rokita opinia oznacza rozpoczęcie przygotowań do realizacji ewentualnej inwestycji w Brzegu Dolnym na terenie należącym do PCC Rokirta w zakresie produkcji węglanów organicznych, mających zastosowanie m.in. do produkcji baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego, jak i późniejszą realizację inwestycji i prowadzenie działalności w oparciu o nią.

Innymi słowy, zarząd PCC Rokita, na podstawie obecnie posiadanych informacji, pozytywnie ocenił podjęcie działań zmierzających do potencjalnej realizacji projektu. Kolejnymi krokami niezbędnymi do nawiązania współpracy z Shida byłoby m.in. zawarcie umowy o współpracy, zawarcie umów stowarzyszonych, ocena opłacalności Projektu oraz kompleksowa ocena ryzyk związanych z szeroko rozumianą współpracą.

Shandong Shida Shenghua Chemical Group produkuje i sprzedaje produkty chemiczne w Chinach. Jego produkty obejmują węglan dimetylu, węglan propylenu, węglan etylenu, węglan metyloetylowy, heksafluorofosforan litu, specjalne dodatki do elektrolitów, MTBE, glikol propylenowy, tlenek propylenu, dichloropropan i gaz skroplony. Firma zatrudnia ok. 1,3 tys. osób. Istnieje od 2002 r.

Wyświetlono: 249

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej