Wiadomości

PCC Intermodal stawia na rozwój

25.01.2012

W 2011 roku PCC Intermodal przewiozła ponad 26 tys. TEU więcej niż rok wcześniej. Od 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy PCC pojawiła się na rynku przewozów intermodalnych w Polsce, spółka notuje przyrosty przewożonej masy ładunków.

W ubiegłym roku PCC Intermodal uruchomiła w Kutnie nowoczesny terminal przeładunkowy – długo oczekiwany hub dla rejonu centralnej Polski. Ponadto, firma rozpoczęła działalność terminalową w Gliwicach, na terenie Śląskiego Centrum Logistyki, powiększyła kapitał zakładowy, w celu realizacji dalszych planów inwestycyjnych, a w grudniu włączyła do swojej sieci kolejny pociąg intermodalny – PCC Moscow Express. Sieć regularnych pociągów intermodalnych PCC łączy dziś codziennymi serwisami porty: Rotterdam, Hamburg, Bremerhaven, Gdańsk, Gdynia z regionami: Zagłębia Ruhry, Berlina, Polski Centralnej, Górnym i Dolnym Śląskiem oraz Moskwą.
Kolejnym krokiem zapowiadanym przez PCC Intermodal będzie uruchomienie regularnego połączenia w korytarzu transportowym Bałtyk-Adriatyk. Pierwszy pociąg w kierunku Sopronu ruszy jeszcze wiosną bieżącego roku. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy spółka planuje również rozbudowę hubu w centralnej Polsce oraz modernizację i inwestycje w park maszynowy terminali na Śląsku. Jeszcze w tym roku firma przedstawi koncepcję budowy suchego portu na Pomorzu (realizacja tej inwestycji jest planowana na 2015 rok). W związku z rozwojem połączeń na wschód Europy, firma zamierza zainwestować w infrastrukturę terminalową na wschodniej ścianie Polski.

Wyświetlono: 1174

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej