Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

PCC Intermodal połączy Europę z Azją

11.09.2019

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego we Władywostoku, Prezesi Far-Eastern Shipping Company PLC oraz PCC Intermodal podpisali list intencyjny, będący oficjalnym otwarciem współpracy firm w ramach uruchomionego połączenia multimodalnego pomiędzy Europą, Japonią i Koreą.

Połączenie zapewnia wszystkim producentom możliwość dotarcia w 19 dni z Europy do Japonii/Korei i w przeciwną stronę. Spółki w ramach serwisu gwarantują kompleksową obsługę łańcucha dostaw, od drzwi do drzwi, zapewniają pełne wsparcie logistyczne, dokumentacyjne i celne.

Ponad 10 000 km trasa została zaplanowana w oparciu o:

  • gęstą sieć codziennych, regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal w Europie Zachodniej,
  • serwis RŻD transsyberyjskim pasem kolejowym,
  • flotę i codzienne połączenia Fesco na linii pomiędzy Własywostokiem, a ponad 40 portami Japonii oraz Koreą Południową.

Partnerzy do współpracy oprócz zasobów, wnieśli wieloletnią praktykę i zdobyte przez lata know-how. Zostały powołane specjalne sekcje do obsługi projektu, przeprowadzono testy operacyjne połączenia, a wszystko po to by zarówno klienci zainteresowani dużymi regularnymi ciągami, jak i mniejsi eksporterzy/importerzy mogli niezawodnie, z pewnością korzystać z alternatywnego rozwiązania intermodalnego, zarówno dla transportu jednego kontenera rocznie jak i całych grup wagonowych. Obecnie połączenie Europy z Japonią/Koreą przebiega regularnie dwa razy w tygodniu. Docelowo spółki zamierzają oferować serwisy na bazie codziennej.

Obecnie rynek przewozów kontenerowych pomiędzy Europą a Japonią/Koreą to ok. 5 mln TEU rocznie. Kontenery umożliwiają transport niemalże wszystkich rodzajów produktów bezpiecznie, bez uszczerbku na jakości, pewnie i bez ograniczeń. Niezmiennie głównym modelem transportu na trasie pomiędzy Japonią a Europą pozostaje transport morski, ale dla tych produktów, które potrzebują pilnej dostawy, dwa razy krótszy transit time może być ciekawą alternatywą.

Wyświetlono: 2419

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej