Wiadomości

PCC Intermodal: Otwarcie terminalu przeładunkowego już 30 września

14.09.2011

30 września br. odbędzie się uroczyste otwarcie nowoczesnego terminalu przeładunkowego PCC Intermodal dla rejonu centralnej Polski – Terminalu Kutno.

Podczas ceremonii otwarcia Terminalu w Kutnie zarząd spółki zaprezentuje dalekosiężną koncepcję tworzenia spójnej sieci regularnych połączeń intermodalnych w ramach transeuropejskich korytarzy transportowych: z zachodu na wschód oraz z północy na południe Europy. Terminal w Kutnie to pierwsza inwestycja PCC Intermodal SA zrealizowania w ramach strategii budowy sieci nowoczesnych terminali przeładunkowych na terenie Polski. Spółka rozpoczyna już realizację kolejnych projektów.
Główny zakres działalności firmy obejmuje organizowanie transportu intermodalnego towarów w kontenerach, na bazie regularnych połączeń kolejowych skoordynowanych z transportem drogowym, na odcinku umożliwiającym realizację zamówienia usługi w relacji door-to-door.
Spółka PCC Intermodal rozpoczęła działalność w lipcu 2005 roku jako PCC Rail Containers Sp. z o.o. PCC Rail Containers jako pierwsza w Polsce, w sierpniu 2005 r., uruchomiła regularne połączenie prywatnym pociągiem od terminala lądowego do portu. W ten sposób uruchomiona została wygodna dla przedsiębiorców alternatywa wobec dotychczasowych połączeń w ruchu rozproszonym transportu samochodowego kontenerów na duże odległości.
W działalności PCC Intermodal terminale stanowią ważny element optymalizacji procesu transportowego. W 2008 roku spółka rozszerzyła swoją działalność, uruchamiając połączenia między polskimi terminalami a Hamburgiem i Bremenhaven, i z polskiego operatora intermodalnego stała się silnym ogniwem w międzynarodowym łańcuchu dostaw.
W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez rynek, PCC Intermodal SA podjęła się inwestycji - budowy siatki własnych, nowoczesnych terminali intermodalnych w Polsce. Zorientowanie na rozwój procesu inwestycyjnego i tworzenie infrastruktury umożliwiającej optymalizację łańcucha dostaw było główną przesłanką debiutu firmy na giełdzie. I tak od 18 grudnia 2009 roku, PCC Intermodal, jako pierwsza spółka z branży, jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Głównym zadaniem PCC Intermodal S.A. jest oferowanie kompleksowego i konkurencyjnego (pod względem czasu i ceny), transportu kontenerów według rozkładów stałych połączeń pomiędzy nowoczesnymi terminalami lądowymi i portami.

Wyświetlono: 1170

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej