Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

PCC Exol: zysk wyższy o 88%

17.09.2019

Grupa PCC Exol skończyła pierwsze półrocze 2019 r. z przychodami na poziomie 328,52 mln zł, co jest wynikiem o 0,5% niższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 17,77 mln zł i był aż o 88% wyższy.

- Siłą Grupy PCC Exol jest konsekwencja w rozwijaniu produktów do zastosowań przemysłowych o specjalistycznych, często unikatowych właściwościach, a także zaawansowanych technologicznie produktów, ekologicznych i łagodnych dla użytkowników, w szczególności do zastosowań w kosmetykach i detergentach. Prowadzimy działalność na wymagającym rynku o dużej konkurencji. Na tym rynku konieczna jest aktywność badawczo-rozwojowa oraz coraz bardziej innowacyjne, wydajne i skuteczne produkty. Jednocześnie istotne są aspekty środowiskowe i ekologiczne, poszukiwanie nowych składników, bezpiecznych dla ludzi i środowiska. Zgodnie ze strategią, poszerzamy ofertę o nowe, specjalistyczne wyroby, przeznaczone do zastosowań przemysłowych, w tym na rynek farb i lakierów oraz produktów gaśniczych. Podążając za wymaganiami rynku wdrażamy kolejne produkty, wpisujące się w ekologiczne trendy. Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy także badania nad rozwojem surfaktantów o specjalnej budowie polimerycznej. Charakteryzują się znacznie łagodniejszą klasyfikacją środowiskową niż typowe surfaktanty, tym samym odpowiadają na rosnące wymagania ekologiczne. Mogą być szeroko stosowane w przemyśle farb i lakierów – mówi Mirosław Siwirski, prezes zarządu PCC Exol.

Spółka realizuje kolejne etapy inwestycji na Wytwórni Etoksylatów w Brzegu Dolnym. Inwestycja umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych surfaktantów specjalistycznych oraz wprowadzenie do oferty nowych, zaawansowanych technologicznie produktów. Część z nich, jako produkty specjalistyczne do zastosowań przemysłowych, będą wykorzystywane przez takie branże, jak czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru i przetwórstwo spożywcze. Kolejne znajdą zastosowanie w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i środków higieny osobistej o łagodnym oddziaływaniu.

Wyświetlono: 3435

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej