Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Exol uruchomi niebawem nową instalację do produkcji betain

19.11.2015
PCC Exol uruchomi niebawem nową instalację do produkcji betain

Spółka PCC Exol jest na ostatniej prostej, jeśli chodzi o uruchomienie w Brzegu Dolnym nowej instalacji do produkcji betain. W tej chwili trwa rozruch jednostki.

Firma zakończyła już prace rozbudowy instalacji do produkcji betain, stanowiących grupę surfaktantów amfoterycznych. Po przeprowadzonym rozruchu mechanicznym i technologicznym, instalacja uzyska niezbędne pozwolenia na użytkowanie. Jej modernizacja pozwoli PCC Exol podnieść moce produkcyjne, a także umożliwi produkcję betain spełniających najwyższe światowe standardy w zakresie jakości oraz bezpieczeństwa składników. Betaina są surfaktantami amfoterycznymi, które należą do podstawowych składników produktów z grupy personal care.

Jednocześnie spółka PCC Exol zakończyła proces doposażenia instalacji produkcyjnej surfaktantów anionowych. Operacja ta miała na uwadze rozwinięcie produkcji nowych wyrobów z grupy soli amonowych, czyli specjalistycznych składników formulacji środków higieny osobistej i kosmetyków, które w porównaniu do obecnie szeroko stosowanych soli sodowych wykazują wysoką łagodność dla skóry.

Kontynuując działania w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów przeznaczonych do aplikacji w obszarze personal care, firma z Brzegu Dolnego wprowadziła także w ostatnich tygodniach na rynek nowe surfaktanty anionowe z grupy sulforokanoli i rosulfanów. Są to produkty będące efektem bliskiej współpracy z globalnymi firmami kosmetycznymi. Tego rodzaju grupa surfaktantów znajduje zastosowanie w preparatach kosmetycznych, np. szamponach, żelach pod prysznic oraz płynach do kąpieli.

Jak informują przedstawiciele PCC Exol, przedsiębiorstwo skupia obecnie swoją uwagę na dalszym rozwoju produkcji specjalistycznych surfaktantów do aplikacji przemysłowych. Stale rozwija zaplecze badawczo-rozwojowe, przede wszystkim w zakresie aplikacyjnym, a także opracowuje i wdraża nowe produkty w oparciu o aktualne trendy rynkowe. Wynikiem tych prac było m.in. niedawne wprowadzenie do oferty nowego produktu z grupy surfaktantów niejonowych o nazwie handlowej Rokanol NL6P. Produkt jest wykorzystywany w branży czyszczenia przemysłowego.

Dodatkowo spółka opracowuje i wprowadza do obrotu surfaktanty podatne na proces biodegradacji. Są to produkty o określonym, wysokim stopniu rozkładu biologicznego przy udziale mikroorganizmów. Obecnie, blisko 140 produktów oferowanych przez PCC Exol podlega biodegradacji tlenowej. Jednym z nich jest Rokamina K30B, czyli surfaktant w całości biodegradowalny  stosowany m.in. do produkcji wysokiej jakości kosmetyków i środków higieny osobistej.

PCC Exol, z siedzibą w Brzegu Dolnym na Dolnym Śląsku, jest nie tylko liderem polskiego rynku surfaktantów, ale też wiodącym ich wytwórcą w Europie Środkowo - Wschodniej. Oferuje ponad 200 różnych produktów i kilkadziesiąt formulacji przemysłowych. Do grona odbiorców firmy należą międzynarodowe koncerny z branży detergentów, środków higieny osobistej i kosmetyków. W Brzegu Dolnym odbywa się produkcja anionowych, niejonowych i amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych, z kolei w Płocku powstają wyroby z grupy niejonowych środków powierzchniowo czynnych. Łącznie spółka prowadzi działalność na czterech instalacjach produkcyjnych: dwóch instalacjach etoksylacji i dwóch instalacjach siarczanowania. Jej potencjał produkcyjny wynosi ok. 100 tys. ton rocznie.

Wyświetlono: 1227

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej