Nowości - Chemia budowlana z kraju

PCC Exol rozwija portfolio produktowe

29.08.2014

Spółka PCC Exol, będąca największym w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej producentem surfaktantów, rozwija swoje portfolio produktowe. W ciągu roku jej oferta powiększyła się o półwyroby dla budownictwa oraz wysokiej czystości komponenty do kosmetyków. Spółka rozwija także surfaktanty do zastosowań przemysłowych.

- Nowe produkty PCC Exol wykorzystywane będą przez firmy budowlane oraz światowe koncerny produkujące detergenty i środki personal care. Będą one stanowiły istotny element naszego portfolio i będą miały znaczący wpływ na rozwój i umocnienie pozycji na rynkach Europy Środkowej. Produkty masowe, wytwarzane w sposób powtarzalny, to jeden z dwóch głównych obszarów naszej strategii – tłumaczy Mirosław Siwirski, prezes zarządu PCC Exol. - W zakresie surfaktantów masowych zmodyfikowaliśmy także część swoich dotychczasowych produktów, np. Rokanol C7, czyli szeroko wykorzystywany surfaktant niejonowy o podwyższonych zdolnościach emulgujących – dodaje prezes Siwirski.

Spółka z siedzibą w Brzegu Dolnym prowadzi również prace nad rozwojem produktów specjalistycznych do zastosowań przemysłowych. W tym obszarze koncentruje się zwłaszcza na produktach niskopiennych, które służą do produkcji odpieniaczy oraz profesjonalnych środków czystości. Dzięki ścisłej współpracy z PCC Rokita wykorzystuje znaczące efekty wzajemnych synergii, głównie na polu surowcowym.

Istotnym elementem strategii spółki w obszarze surfaktantów specjalistycznych są korzyści, jakie osiąga ona ze ścisłej współpracy ze swoją spółką zależną w Stanach Zjednoczonych, czyli PCC Chemax. W efekcie jej przejęcia w 2013 r. rozszerzyła znacząco swoje portfolio produktowe, umocniła pozycję na rynkach Ameryki Północnej, a także zyskała dostęp do nowych kompetencji aplikacyjnych.

Odbiorcami produktów PCC Exol są wielkie międzynarodowe koncerny produkujące detergenty i środki personal care (przede wszystkim w obszarze surfaktantów masowych) oraz mniejsze przedsiębiorstwa (w obszarze surfaktantów specjalistycznych). Blisko połowa skonsolidowanych przychodów PCC Exol generowana jest ze sprzedaży w Polsce, pozostała część z eksportu do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.

Ponadto spółka prowadzi działania w obszarze R&D, które umożliwiają jej wejście na nowe rynki. W ostatnich kwartałach zwiększyła aktywność w branży tekstylnej, branży przemysłu papierniczego i agrochemikaliów. Kolejny krok to wejście do sektora dodatków dla przemysłu farb i lakierów oraz intensyfikacja działalności w branży obróbki metal.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej. W swojej ofercie Grupa PCC Exol posiada ok. 160 produktów i 300 formulacji wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Surfaktanty wytwarzane przez PCC Exol są̨ np. istotnym składnikiem detergentów i środków higieny osobistej. Stosowane są̨ także w produkcji środków do czyszczenia i mycia przemysłowego, tworzyw sztucznych, farb, lakierów i klejów, obróbki metalu, w przemyśle budowlanym, celulozowo-papierniczym i włókienniczym oraz są̨ składnikiem agrochemikaliów.

Wyświetlono: 3985

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej