Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Exol radzi sobie w rzeczywistości pandemicznej

12.06.2020

PCC Exol nie zgłasza większych problemów związanych z obecną rzeczywistością pandemiczną.

- Spółka PCC Exol nie odczuwa zbyt inwazyjnie skutków epidemii COVID-19. Produkcja na naszych instalacjach produkcyjnych przebiega normalnym trybem. Zamówienia klientów są realizowane terminowo. Również nie odnotowano zakłóceń w dostępności surowców do naszej produkcji. Grupa PCC, aby dopasować się do zapotrzebowania rynku, musiała szybko i sprawnie dostosować swoje instalacje produkcyjne do wytwarzania środków dezynfekujących, które jak wiadomo są bardzo potrzebne zwłaszcza w czasach epidemii. Aktualnie, środki te znajdują się w ofercie spółki PCC Exol – przekonuje Marta Witkowska, dyrektor Działu Produkcji w PCC Exol.

Jak dodaje, ważne jest również to, że Grupa PCC produkuje surowce strategiczne dla wielu branż przemysłowych. Poza środkami do dezynfekcji rąk i powierzchni twardych, których produkcja niedawno została uruchomiona, wytwarzany jest szereg surowców do produkcji detergentów i środków czystości, które są dobrami pierwszej potrzeby, zwłaszcza teraz.  Środki powierzchniowo czynne są surowcami, bez których np. przemysł spożywczy, farmaceutyczny, farbiarski, tekstylny, budowlany, czy agrochemiczny, nie może się obejść.

PCC Exol zajmuje dominującą pozycję w zakresie produkcji środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce. Spółka jest też wiodącym producentem środków powierzchniowo czynnych w Europie Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Jej oferta obejmuje ponad 300 różnych produktów i formulacji. znajdujących zastosowanie w szeregu branż przemysłowych.

Wyświetlono: 616

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej