Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

PCC Exol: nowa jakość dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

23.01.2019

Działalność spółki PCC Exol w ostatnich miesiącach upływała pod znakiem wprowadzania na rynek nowych produktów do zastosowań kosmetycznych i farmaceutycznych.

PCC Exol funkcjonuje na rozwojowym rynku surfaktantów. Posiada w ofercie zaawansowane technologicznie wyroby, znajdujące zastosowanie w produkcji kosmetyków i detergentów o delikatnym oddziaływaniu. Produkuje także wyroby o jakości farmaceutycznej. Produkty PCC Exol wchodzą w skład globalnych marek kosmetycznych, trafiających do drogerii i butików w całej Europie.

W ostatnim czasie spółka, podążając za rynkowymi trendami, skupiała się w swojej aktywności badawczo-rozwojowej na tworzeniu specjalistycznych produktów. Istotny na tym polu był rozwój substancji przeznaczonych dla branży kosmetycznej o wyjątkowo łagodnych właściwościach i znakomitych właściwościach aplikacyjnych. W te trendy wpisują się wdrożone jesienią ubiegłego roku produkty o właściwościach myjących i spieniających – EXOsoft MG czy Sulforokanol A325/1 oraz Sulforokanol L390/1, znajdujący zastosowanie w koncentratach detergentowych do mycia i czyszczenia, ale również w produktach do higieny osobistej.

Jednocześnie przedsiębiorstwo z Brzegu Dolnego kontynuuje prace nad rozwojem nowej grupy surfaktantów do przemysłu farmaceutycznego. W ostatnim czasie portfolio produktowe do aplikacji farmaceutycznej poszerzyło się o kolejne produkty z grupy Makrogoli, tzw. PEGi, zgodne z restrykcyjnymi wymaganiami farmakopealnymi o masie molowej 1500, 3350 i 6000. Są to produkty w formie stałej i występują zarówno w postaci wosku, jak i płatków. PEGi, ze względu na poprawę rozpuszczalności dla substancji aktywnych, znajdują zastosowanie jako bazy dla czopków i globulek, co poprawia ich biodostępność. Ich bardzo dobre właściwości wiążące wykorzystywane są w produkcji tabletek. Stałe formy produktów o jakości farmaceutycznej stosowane są również do produkcji kropli do oczu lub w dermokosmetykach jako lubrykany i dyspergatory.

Spółka poszerzyła również ofertę dla rynku farb i lakierów o takie wyroby, jak EXOdis PC40 i PC40A, będące efektywnymi dyspergatorami dla farb białych oraz EXOdis PC230, który jest pierwszym środkiem w ofercie PCC Exol dla farb rozpuszczalnikowych. Wdrożono również nowy środek dyspergujący dla żółcieni żelazowej, pigmentu stosowanego najszerzej po bieli tytanowej w farbach architektonicznych.

Wyświetlono: 1190

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej