Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Oxoviflex: nowość w ofercie Grupy Azoty ZAK

23.01.2015

Grupa Azoty ZAK rozpoczyna produkcję nowego rodzaju plastyfikatora w oparciu o technologię wytwórczą opracowaną wspólnie z Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia.

Nowa marka produktowa w portfolio Grupy Azoty ZAK to nieftalanowy plastyfikator PCW – ester bis(2-etyloheksylu) kwasu 1,4-benzenodikarboksylowego (DEHT) o nazwie handlowej Oxoviflex. Produkt jest wynikiem trwającego rozruchu instalacji produkcyjnej o zdolności produkcyjnej 50 tys. ton w skali roku. Dzięki tej instalacji firma dołącza do czołowej trójki europejskich producentów plastyfikatorów nieftalanowych.

Jak tłumaczą przedstawiciele Grupy Azoty ZAK, plastyfikator Oxoviflex jest odpowiedzią firmy na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PCW plastyfikatorami nieftalanowymi.
 

Produkt ten jest efektem reakcji 2-EH oraz kwasu PTA używanego także w produkcji butelek PET. W przeciwieństwie do plastyfikatorów ftalanowych, Oxoviflex nie podlega ograniczeniom prawnym i aplikacyjnym. Nie jest bowiem substancją stwarzającą zagrożenie zgodnie z kryteriami klasyfikacji rozporządzenia CLP. W przeważającej liczbie przypadków Oxoviflex ma być substytutem dla plastyfikatorów ftalanowych. Został on zarejestrowany zgodnie z rozporządzeniem REACH.

Wyświetlono: 2824

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej