Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Oxea będzie mieć szóstą fabrykę kwasów karboksylowych

08.07.2019

Niemiecka spółka Oxea rozszerza sieć produkcyjną i buduje nowy zakład kwasów karboksylowych w Oberhausen.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kwas karboksylowy, firma chemiczna Oxea postanowiła zbudować nowy zakład produkcyjny o skali światowej. Projektowana jednostka będzie szóstą tego typu w globalnej sieci produkcyjnej koncernu. Po uruchomieniu przed końcem 2021 r. podwoi obecne zdolności produkcyjne spółki w zakresie kwasu izononanowego i zwiększy całkowitą zdolność produkcyjną Oxea dla kwasów karboksylowych o ponad 30%.

- Dzięki naszemu nowemu zakładowi zamierzamy znacznie poprawić sytuację światowej podaży kwasu izononanowego. Zwiększone moce wytwórcze jeszcze bardziej podniosą elastyczność naszych platform produkcyjnych, umożliwiając klientom rozwijanie działalności w całym łańcuchu produktowym tych kwasów. Oxea dodatkowo utworzy własny węzeł logistyczny w Azji, aby wspierać wzrost i sprawność azjatyckiego rynku - powiedział Kyle Hendrix, globalny dyrektor handlowy ds. kwasów karboksylowych i jego pochodnych w Oxea.

- Istniejący już zakład produkcyjny w Oberhausen oferuje zdecydowanie największe korzyści w zakresie szybkości rozbudowy i pozwoli na dalszą integrację w ramach rozszerzanej sieci produkcyjnej. Budowa szóstej instalacji kwasów karboksylowych odgrywa zasadniczą rolę w wizji wzrostu Oxea i będziemy dalej ulepszać i eliminować tzw. wąskie gardła w procesach produkcyjnych odnoszących się do jednostek produkujących kwasy karboksylowe – dodał Oliver Borgmeier.

Oferowane przez Oxea kwasy karboksylowe stosowane są w produkcji syntetycznych smarów i jako półprodukty dla przemysłu paszowego dla zwierząt.

Oxea jest światowym producentem półproduktów oxo i pochodnych oxo, takich jak alkohole, poliole, kwasy karboksylowe, estry specjalne i aminy. Te produkty są używane do produkcji wysokiej jakości powłok, smarów, kosmetyków i produktów farmaceutycznych, a także aromatów, farb drukarskich i tworzyw sztucznych.

Wyświetlono: 344

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej