Nowości - Chemia budowlana z kraju

Osiągnięcia B+R Grupy Selena

28.04.2020

Grupa Selena skupiła się na opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek chemii budowlanej produktów, które obniżają straty ciepła w budynkach oraz poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz, a także podwyższają komfort życia w danym mieszkaniu lub budynku.

Jako pierwszy przykład tego typu działalności firma wymienia pianę z serii Tytan Professional Energy 2020, która w ocenie producenta charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością, redukując w ten sposób straty ciepła na obrzeżach okien do 60% przy relatywnie niskich kosztach środowiskowych, jeśli chodzi o jej produkcję.

Podobnie ma być z pianoklejami, nowej klasy produktami, w których Selena jest światowym liderem. Wykorzystanie linii pianoklejów służących do klejenia ścianek działowych, płyt styropianowych czy płyt GK – jest uznawane przez Selenę za istotnie mniej kosztowne dla środowiska niż budowanie jakąkolwiek inną technologią. Przy okazji oszczędza czas pracy budowlańców przez szybkie działanie i łatwą aplikację. Przy wykorzystaniu technologii pianoklejów na budowie nie trzeba używać wody czy prądu, co wpływa pozytywnie na środowisko i koszty inwestycji oraz komfort pracy wykonawcy.

Selena opracowuje także rozwiązania zmniejszające zapotrzebowanie na energię – zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia.

Przykładem jest hydroizolacyjna powłoka dachowa COOL-R, która chroni dachy w centrach logistycznych i zakładach produkcyjnych przed nadmierną absorbcją ciepła pochodzącego z promieniowania słonecznego. Powłoka ta jest coraz częściej wykorzystywana w krajach Europy Południowej. Rozwiązanie prowadzi do oszczędności energii wydatkowanej na chłodzenie czy ogrzewanie.

COOL-R jest produktem certyfikowanym. Uzyskał międzynarodową deklarację środowiskową EPD przyznawaną przez Instytut Techniki Budowalnej oraz GREEN CARD – Zieloną Kartę Produktu wydaną przez firmę certyfikującą DEKRA. Dodatkowo COOL-R otrzymał deklarację drugiego typu zgodnie z normą ISO 14012, która potwierdza zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i uzyskał znak ITB EKO.

Wybrane przykłady nowoczesnych, certyfikowanych rozwiązań Grupy Selena, które są przyjazne środowisku:

Certyfikaty EMICODE EC1 Plus oraz French VOC A+:

• Tytan Professional Klej Ekologiczny – na bazie wodnej dyspersji, odporny na pleśnie i grzyby, malowalny, prawie bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników, silny chwyt początkowy;

• Tytan Professional FIX² Elastic – klej hybrydowy odporny na pleśnie i grzyby, malowalny, bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników;

• Tytan Professional FIX² Clear – klej hybrydowy malowalny, bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników;

• Tytan Professional Silikon Sanitarny Turbo – silikon odporny na pleśnie i grzyby, który uzyskuje odporność na wodę już 2 godziny po aplikacji; certyfikat BREEAM.

Certificat EMICODE EC1 Plus:

• Akryle produkowane we włoskim zakładzie produkcyjnym Uniflex – uszczelniacze akrylowe bez ftalanów, malowalne, bezwonne;

• Tytan Professional FIX² GT – klej hybrydowy odporny na pleśnie i grzyby, malowalny, bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników, o szybkim chwycie początkowym.

Certyfikat French VOC A+:

• Tytan Professional Silikon Neutralny Sanitarny Idealna Łazienka – odporny na pleśnie i grzyby, prawie bezwonny, nie żółknie, posiada też certyfikat BREEAM.

Wyświetlono: 3149

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej