Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Orlen Oil stworzy płyn do walki z koronawirusem

04.03.2020

Orlen Oil, spółka z Grupy Orlen, rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek. W ten sposób Grupa Orlen aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

- Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

W najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil. W ciągu dwóch tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw Orlen, czyli w ok. 1,8 tys. obiektów w całej Polsce.

Tagi


Orlen Oil
Wyświetlono: 1108

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej