Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Orkla Home&Care przejmuje Cederroth

23.01.2015

Ważna akwizycja na europejskim rynku chemii gospodarczej i środków ochrony osobistej: norweskie przedsiębiorstwo Orkla Home & Personal przejmuje wszystkie udziały firmy Cederroth.

Cederroth to szwedzka spółka, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, suplementów diety i OTC, nowoczesnych plastrów opatrunkowych oraz wyrobów chemii gospodarczej. Działa w siedmiu krajach Europy, od 2000 r. obecna jest w naszym kraju, od trzech lat, jako Cederroth Polska. Posiada cztery fabryki zlokalizowane w Szwecji, Danii, Hiszpanii i w Polsce. Zatrudnia 850 osób. Teraz Cederroth w całości przechodzi w ręce jednego z największych norweskich przedsiębiorstw Orkla, który prowadząc działalność w rozmaitych segmentach biznesowych – Home&Personal jest tylko jedną z części biznesowych - zatrudnia łącznie 17 tys. osób

Decyzja o akwizycji tłumaczona jest tym, iż kategorie produktów oferowanych przez Orkla Home & Personal i Cederroth w dużym stopniu się uzupełniają. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Wyświetlono: 1343

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej