Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Opakowania termoformowane ważne dla branży spożywczej i farmaceutycznej

13.05.2019
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek opakowań termoformowanych rośnie w tempie 6,3% rocznie i osiąga wartość 45 mld dolarów. Produkt ten jest wykorzystywany przez producentów farmaceutycznych, spożywczych oraz pochodzących z branży elektrycznej i elektronicznej.

Segmenty związane z przemysłem spożywczym, m.in. mleczarskim, piekarniczym oraz cukierniczym, jak również producenci gotowej żywności przetworzonej notują najszybszy wzrost zapotrzebowania na opakowania termoformowane. Opakowania do kształtowania termicznego, tj. muszle, tace, pojemniki, kubki i butelki, to przykłady produktów opakowaniowych, które ewoluowały, aby zaspokoić kluczowe potrzeby przemysłu spożywczego. Jednocześnie oczekuje się, że rosnące zapotrzebowanie na przemysł związany z dostarczaniem na rynek spożywczy owoców morza, mięsa i drobiu będzie napędzał sprzedaż opakowań termoformowanych.

W branży farmaceutycznej omawiane opakowania mają szerokie zastosowanie, służąc do przenoszenia, przechowywania i wysyłki leków, urządzeń medycznych, a także systemów dozowania leków. Opakowania termoformowane, w tym opakowania typu blister, stały się kluczowymi rozwiązaniami opakowaniowymi do organizowania i wysyłania urządzeń medycznych oraz komponentów.

Możliwość wyboru odpowiednich materiałów i wdrożenia złożonych specyfikacji projektowych umożliwiła szerokie dostosowanie opakowań termoformowanych do pakowania. Ze względu na ich lekkość i odporność na barierę, opakowania termoformowane typu blister szybko zyskują na popularności. Ogólnie zapewniają, że produkt jest wolny od uszkodzeń i wilgoci.

Wyświetlono: 4412

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej