Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Opakowania do produktów higieny osobistej korzystają ze wzrostu w branży kosmetycznej

18.06.2020
Autor: Anna Jarosik
Opakowania do produktów higieny osobistej korzystają ze wzrostu w branży kosmetycznej

Globalny rynek opakowań do produktów higieny osobistej wygenerował wartość 25,769 mld dolarów w 2019 r. i rośnie w tempie 4,3% rocznie.

Opakowania do produktów higieny osobistej to przede wszystkim opakowania wykorzystywane przy pakowaniu pieluszek, podpasek czy wkładek higienicznych, jak również kosmetyków. Opakowania te są najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych, kartonu, szkła, aluminium.

Wśród czynników napędzających wzrost branży wyróżniamy rosnące zapotrzebowanie na produkty do higieny osobistej w połączeniu z poprawą ogólnego systemu opakowań. Stale rosnąć będzie rola opakowania, jako systemu chroniącego zawartość. Ten czynnik najmocniej przyczynić ma się do wzrostu rynku opakowań do produktów higieny osobistej.

Pojawienie się na rynku bioplastików, jako zaawansowanego rozwiązania dla branży opakowaniowej, o ulepszonych właściwościach użytkowych, takich jak trwałość i okres ważności, powinno zapewnić dalsze możliwości rozwoju na rynku opakowań do produktów higieny osobistej. Rosnące zapotrzebowanie na produkty do pielęgnacji włosów i skóry zwiększa zapotrzebowanie na opakowania w kształcie butelek.

Jednocześnie zaostrzające się regulacje dotyczące produkcji wyrobów do higieny osobistej, regulujące zawartość składników w recepturze, zwłaszcza substancji chemicznych o niekorzystnym wpływie na skórę, powinny hamować rozwój omawianego rynku.

Pod względem rodzaju produktu, to segment opakowań elastycznych zdominował globalny rynek opakowań do produktów higieny osobistej - 42,9% udział w rynku pod względem wygenerowanej wartości. Następne w kolejności były opakowania sztywne na bazie tworzywa sztucznego i papieru.

Duże znaczenie zyskują opakowania proekologiczne (poddające się recyklingowi, biodegradowalne, z materiałów pochodzenia biologicznego bezpiecznych dla środowiska).

Jeśli chodzi o zastosowanie, to segment kosmetyków do pielęgnacji skóry lideruje na rynku opakowań do produktów higieny osobistej – udział na poziomie 38% pod względem wartości. Kolejne miejsca zajmują opakowania do produktów do pielęgnacji włosów oraz kąpieli i pod prysznic.

Wyświetlono: 2418

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej