Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Oleje procesowe ważne dla branży motoryzacyjnej

06.05.2019
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek olejów procesowych wart jest obecnie 4,7 mld dolarów i rośnie w tempie 3,6%.

Oleje procesowe dzielimy na oleje aromatyczne, parafinowe, naftenowe oraz olej nierakotwórczy. Kluczowe zastosowania obejmują produkcję opon i kauczuków, polimerów, produktów higieny osobistej oraz tekstyliów.

Najszybciej rosnącym segmentem w branży jest rynek olejów naftenowych. Naftenowe oleje procesowe są dostępne w jasnym kolorze i nie barwią się. Jednocześnie mają doskonałą kompatybilność i niską temperaturę, odpowiedni kolor i stabilność termiczną. Dodatkowo oleje te mają większą zdolność rozpuszczania w porównaniu do olejów parafinowych.

To segment ściśle związany z produkcją opon i kauczuków przewodzi rynkowi olejów procesowych. Dla tego zastosowania wzrost zużycia produktu sięga 4,8% rocznie. Przyczyny tego stanu rzeczy to m.in. rosnące obawy, jeśli chodzi o efektywność paliwową oraz presja związaną z mniejszym zużyciem energii w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo istnieje wsparcie dla tego segmentu pochodzące z rosnącego zapotrzebowania na oszczędne pod względem paliwowym pojazdy.

To region Azji i Pacyfiku wykazuje największą konsumpcję olejów procesowych. Rozwój przemysłu oponiarskiego i gumowego w Chinach i Indiach spowodował w ostatnich latach zwiększone zużycie olejów procesowych w tych krajach.

Kluczowi gracze rynkowi w omawianej branży to Royal Dutch Shell; Chevron Corporation; Nynas; Avista Oil oraz Petronas Lubricants.

Wyświetlono: 7044

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej