Artykuły - Przemysł detergentowy

Odkryj sprawność profesjonalnego recepturowania barw

10.09.2020
Autor: ARTYKUŁ PROMOCYJNY/ Konica Minolta
Odkryj sprawność profesjonalnego recepturowania barw

Czy poczułeś się zawiedziony, gdy zamiast uzyskać oczekiwany ton barwy zostałeś zaskoczony niewyjaśnioną zmianą koloru lub denerwującym metameryzmem, pomimo użycia sprawdzonej receptury?

Czy byłeś zmuszony do poświęcenia długich godzin, a nierzadko wielu dni, żeby metodą prób i błędów znaleźć wymagany ton koloru w czasie, gdy Twoje maszyny produkcyjne stały bezużyteczne? Czy przez cały czas rozszerzasz paletę barwników znacznie poza typowy zestaw 14-16 pigmentów, po to, żeby być gotowym na spełnienie nawet najtrudniejszych wymagań klientów? Czy zgromadziłeś w magazynie sporą liczbę kosmetyków o nieprawidłowo dobranej barwie i masz nadzieję, że kiedyś uda Ci się je sprzedać? I wreszcie, czy bardzo się stresujesz za każdym razem, gdy w Twojej firmie doświadczony specjalista z dziedziny barw jest na urlopie? Jeśli miałeś już do czynienia z powyższymi lub innymi, podobnymi sytuacjami oraz ciągle starasz się znaleźć skuteczną i wydajną formułę podkładu czy cieni do oczu, pora zacząć myśleć o zakupie zaawansowanego, profesjonalnego, komputerowego systemu doboru barw.

System Colibri firmy Konica Minolta to skuteczne i niezawodne narzędzie do rozwiązywania tego typu problemów. System ten spaja dobrze skonstruowaną bazę danych i przy użyciu wysoce sprawnego procesora matematycznego jest w stanie oceniać setki kombinacji w recepturach, w możliwie najkrótszym czasie oraz wybrać tę spośród nich, która jest najbardziej odpowiednia i spełnia precyzyjnie określone kryteria jakościowe.

Na pierwszy rzut oka system Colibri wyróżnia elegancki i dobrze zorganizowany graficzny interfejs użytkownika, który dzięki definiowalnym przez administratora preferencjom oraz możliwościom wyboru indywidualnych ustawień, może być ściśle dostosowany do potrzeb każdego użytkownika. Wyjątkowa koncepcja szablonu umożliwia wcześniejsze określenie jego zawartości wraz z odpowiednim układem ekranu. Wszystkie funkcje, które są nieistotne z punktu widzenia konkretnych technologii mogą być tymczasowo wyłączane. Dzięki temu program doskonale koresponduje z wymaganym cyklem pracy i gwarantuje szybką i sprawną obsługę.

Centralnym elementem systemu Colibri jest wyjątkowo sprawny model matematyczny korzystający z zaawansowanej teorii wielu strumieni. W oparciu o skrupulatnie opracowaną bazę danych, model ten wytwarza kombinatoryjnie, z najwyższą precyzją, nawet najtrudniejsze formuły kolorów. Kolory ciemne lub nasycone – począwszy od warstw transparentnych, poprzez te o określonym stopniu nieprzezroczystości aż do całkowicie nieprzezroczystych – nie stanowią dla systemu Colibri najmniejszego problemu w dowolnej aplikacji. Niezależnie od sytuacji, system w krótkim czasie proponuje idealnie dopasowane kolory. Jako kryterium jakościowe można wybrać minimalne odchylenie dE od koloru referencyjnego, albo najmniejszy wskaźnik metameryzmu lub właściwy stopień nieprzezroczystości. Oprócz tego, koncentrując się na ograniczaniu kosztów, receptury można dodatkowo udoskonalić tak, aby uzyskać optymalny ładunek pigmentu lub zminimalizować ilości resztek poprodukcyjnych.

Wysoce sprawna funkcja korekty to jeden z aspektów systemu Colibri, który gwarantuje zysk i szybki zwrot inwestycji. Gdy wynik formuły nie spełnia oczekiwań z powodu intensywności koloru lub wahań czystości zastosowanych barwników, oprogramowanie w sposób elastyczny oblicza całkowicie nową, zoptymalizowaną recepturę albo sugeruje prawidłowo dobrane dodatki pigmentu, które umożliwiają idealną korektę nieprawidłowo zabarwionej partii, na przykład farby do włosów.


CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY JEST W NR 2/2020 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY


Wyświetlono: 342

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej