Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowy typ polipropylenu na polskim rynku

06.11.2014

Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza na krajowy rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych nowy gatunek polipropylenu Clyrell EC390T.

Polipropylen wytwarzany jest w zachodnioeuropejskich fabrykach koncernu LyondellBasell. Dotychczas był dostępny pod nazwą EC2527. Clyrell EC390T jest przeznaczony do przetwarzania w technologii formowania wtryskowego. Charakteryzuje się doskonałą udarnością (Charpy z karbem w temperaturze 23 st. C wynosi 6 kJ/m2; Charpy z karbem w temperaturze 0 st. C wynosi 4 kJ/m2; Charpy z karbem w temperaturze -20 st. C wynosi 3 kJ/m2), zarówno w temperaturze pokojowej, jak i w temperaturach ujemnych. Jest odporny na zbielenie. Dodatkowo, użycie środka klaryfikującego sprawia, że wytwarzane wyroby charakteryzują się wysoką przezroczystością (zamglenie na płytce 1 mm wynosi 30%), co w przypadku materiałów o dobrej udarności w niskich temperaturach jest cechą unikalną.

Gatunek Clyrell EC390T jest stosowany przede wszystkim do wytwarzania przezroczystych pojemników konsumenckich do żywności oraz produktów nieżywnościowych, które powinny charakteryzować połączeniem odpowiednich właściwości estetycznych, niską emisją zapachu oraz doskonałą udarnością w niskich temperaturach.

Dzięki dużej płynności (MFR na poziomie 45 g/10 min), nowy gatunek umożliwia przetwórcom i odbiorcom końcowym wytwarzanie wyrobów o dużym połysku i w jasnych kolorach, z doskonale odwzorowanymi ostrymi krawędziami lub kątami, które nie są podatne na zbielenie. Za sprawą dobrej płynności, gatunek Clyrell EC390T oferuje możliwość skrócenia czasu cyklu, jak również mniejsze zużycie energii elektrycznej, a tym samym przyczynia się do zwiększenia produktywności.

Wyświetlono: 2300

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej