Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Nowy szef Dow Chemical w Polsce

08.12.2017

Giuseppe Santoro został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Dow Polska. Dotychczas pełnił funkcję Global New Business Development Director w obszarze produktów konsumenckich w europejskiej centrali spółki Dow w Horgen w Szwajcarii. Fotel obejmuje po Robercie Stankiewiczu.

Giuseppe Santoro dołączył do Dow w 1999 r. Posiada ponad  18-letnie międzynarodowe doświadczenie w sprzedaży, marketingu, zarządzaniu produktem, rozwoju strategii i pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, a swoją karierę zaczynał w oddziale firmy we Włoszech. Od 2015 r. zajmował się opracowywaniem i wdrażaniem globalnej strategii fuzji i przejęć dla segmentu rozwiązań konsumenckich. Realizował także projekty rozwojowe o kluczowym znaczeniu, współpracując z zewnętrznymi dostawcami nowoczesnych technologii.

Jako dyrektor zarządzający Dow w Polsce, Giuseppe Santoro będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością spółki na terenie całego kraju. Do jego zadań będzie należało również analizowanie i wykorzystywanie nowych możliwości rozwoju Dow w Polsce we ścisłej współpracy z poszczególnymi segmentami firmy. Jego przełożoną będzie Despina Anastasiou, Regional Leader w Dow Central Europe.

Giuseppe Santoro jest absolwentem inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Pizie. Posiada także tytuł MBA nadany przez brytyjską London Business School.

Firma Dow jest obecna na polskim rynku od ponad 40 lat. Oferuje tworzywa sztuczne i chemikalia do zastosowań podstawowych i specjalnych dla szeroko pojmowanego przemysłu przetwórczego, w tym motoryzacyjnego, petrochemicznego, opakowaniowego, konstrukcyjno-budowlanego, meblowego, przewodów i kabli, dużego AGD, uzdatniania wody i produktów rolnych. Oprócz biura handlowego w Warszawie, firma posiada wspierające klientów Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych w Łazach.

 

Wyświetlono: 3610

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej