Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowy prezes zarządu w Basell Orlen Polyolefins

25.02.2019

Laurent Hautier z LyondellBasell został powołany przez Basell Europe Holdings na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Basell Orlen Polyolefins. Z dniem 26 lutego 2019 roku, zastąpi on Josepha Tannera, który zarządzał BOP od czerwca 2015 r.

- BOP jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów wytwarzających poliolefiny w Europe. Cieszę się na współpracę z zarządem i pracownikami BOP. Będziemy wzmacniać pozycję spółki, której celem jest przynoszenie korzyści udziałowcom, społeczeństwu i klientom – powiedział Laurent Hautier, który od 30 lat jest związany z LyondellBasell.

Ostatnio był dyrektorem zarządzającym w Lyondell Chimie SAS i kierował zakładem w Fos Sur Mer we Francji. Posiada szerokie międzynarodowe doświadczenie w obszarze zarzadzania i produkcji, które zdobył pełniąc kierownicze funkcje w zakładach w Wielkiej Brytanii, we Francji, a także we Włoszech. Ma tytuł inżyniera chemii, który uzyskał w Ecole Nationale Supérieure des Industries Chimiques (ENSIC) w Nancy we Francji. Laurent Hautier pochodzi z Francji.

BOP jest spółką joint venture utworzoną przez Basell Europe Holdings i PKN Orlen, w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Posiada w Płocku światowej skali zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Jest ich jedynym wytwórcą w Polsce.

Wyświetlono: 549

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej