Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowy prezes zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż

27.08.2020

Umberto Credali z LyondellBasell został powołany przez LyondellBasell Industries Holdings B.V. na stanowisko członka zarządu i dyrektora sprzedaży w Basell Orlen Polyolefins (BOP). Będzie on także pełnił funkcję prezesa zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż i z dniem 1 września 2020 roku zastąpi Jaapa Rabou, który piastuje te stanowiska od czerwca 2017 roku.

Umberto Credali jest obecnie dyrektorem sprzedaży jednostki Polyolefin na Europę Południową w LyondellBasell. W ciągu 25 lat pracy w tej firmie zajmował różne stanowiska, począwszy od działu technicznego po sprzedaż i marketing, zwiększając zakres swojej odpowiedzialności zarówno na całą Europę, jak i świat. Posiada bogate doświadczenie w obszarze zarządzania i rozwoju biznesu.

Umberto Credali ma tytuł magistra, inżyniera chemii, który zdobył na Uniwersytecie Bolońskim we Włoszech.

Jaap Rabou obejmie w LyondellBasell stanowisko dyrektora sprzedaży surowców i produktów pochodnych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (Director Sales Intermediates & Derivatives, EMEA) i będzie pracować w Rotterdamie.

Umberto Credali będzie raportował do Laurent Hautier, prezesa zarządu i dyrektora generalnego BOP. Pozostały skład Zarządu BOP niezmienne stanowią: Jan Aleksander Rosek, dyrektor ds. produkcji oraz Arkadiusz Wierciński, dyrektor finansowy, który jest również członkiem zarządu BOPS. *

Wyświetlono: 658

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej