Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowy polipropylen do zastosowań wtryskowych

12.03.2015

Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza na polski rynek tworzyw sztucznych nowy gatunek polipropylenu o nazwie Moplen RP7590. Jest on przeznaczony do produkcji wyrobów cienkościennych metodą wtrysku. Tworzywo powstaje w europejskich fabrykach koncernu LyondellBasell.

Jak tłumaczą przedstawiciele BOPS, atrakcyjny i estetyczny wygląd jest warunkiem niezbędnym w wielu zastosowaniach konsumenckich. Wymóg ten dotyczy również pojemników cienkościennych i artykułów użytkowych gospodarstwa domowego. Przykładowo pojemniki cienkościenne przeznaczone m.in. do długoterminowego przechowywania produktów muszą jednocześnie być identyfikowalne z zewnątrz, bez konieczności otwierania opakowania. Oznacza to, że polimer użyty do produkcji takiego opakowania powinien charakteryzować się optymalną równowagą takich właściwości, jak przezroczystość, udarność i dobra płynność tworzywa w stanie stopionym, która to korzystnie wpływa na proces przetwórczy.

Z tych właśnie powodów LyondellBasell opracował gatunek kopolimeru randomicznego Moplen RP7590, który dostarcza nowych możliwości w zastosowaniach wtryskowych. Gatunek ten jest dostępny z pakietem dodatków zawierających efektywny środek klaryfikujący najnowszej generacji i antystatyk.

Opowiadając o właściwościach polipropylenu Moplen RP7590, jego producenci zwracają uwagę na dobre właściwości mechaniczne w niskiej temperaturze, wysoką transparentność oraz bardzo dobrą płynność w stanie stopionym. Z kolei awizowane zalety stosowania Moplen RP7590 to bardzo dobra kombinacja udarności i właściwości estetycznych, niskie temperatury przetwórstwa orz możliwość zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i zwiększenia produktywności poprzez skrócenie czasu cyklu.

Wyświetlono: 2269

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej