Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Nowy metakrylan fosforanu w ofercie koncernu Evonik

28.11.2018
Nowy metakrylan fosforanu w ofercie koncernu Evonik

Evonik wprowadza na europejski rynek chemiczny produkt w postaci metakrylanu fosforanu, jako reaktywny środek zmniejszający palność i przeciwdziałający korozji. Nazwa handlowa tego materiału to Visiomer Hema-P 70M.

Typowe zastosowania fosforanu metakrylanu 2-hydroksyetylu, jako środka antykorozyjnego opóźniającego palenie, obejmują kleje i tworzywa sztuczne, farby i powłoki, włókna, żywice kompozytowe i żelkoty. Visiomer Hema-P 70M będzie używany głównie jako promotor adhezji, choć najnowsze odkrycia w laboratoriach niemieckiego koncernu wykazały również, że jest to skuteczny reaktywny środek zmniejszający właśnie palność lub antykorozyjność. Ponieważ substancja służy jako reaktywny rozcieńczalnik lub jako monomer związany w szkielecie polimerowym, to nie migruje jak tradycyjne opóźniacze palenia. Dodatkowo poprawia ognioodporność w połączeniu z niepolimeryzowalnymi środkami zmniejszającymi palność.

- Visiomer Hema-P 70M oferuje nowe opcje dla klientów o specjalnych wymaganiach dotyczących właściwości trudnopalnych i antykorozyjnych. Jednoczesnie nasz nowy monomer dodaje do portfela Evonik specjalny typ metakrylanu o określonych właściwościach i podkreśla naszą rolę, wiodącego dostawcy rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów – ocenił Martin Trocha, szef produktu w koncernie Evonik.

Visiomer Hema-P 70M jest wysoce uniwersalnym monomerem, który zawiera 30% metakrylanu metylu i jest szczególnie łatwy w obróbce ze względu na niską lepkość. Dzięki niskiemu wskaźnikowi barwy monomer szczególnie dobrze nadaje się do zastosowań optycznych w systemach akrylowych i metakrylanowych. Umożliwia to jego stosowanie w aplikacjach o wysokich wymaganiach w zakresie przejrzystości i jakości powierzchni, takich jak powłoki powierzchniowe, tworzywa sztuczne lub kleje.

Wyświetlono: 2683

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej