Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Nowości Evonik dla branży kosmetycznej

03.04.2017
Nowości Evonik dla branży kosmetycznej

Niemiecki koncern Evonik przygotował nowe rozwiązania dla odbiorców z branży kosmetycznej. Chodzi o nowości produktowe oraz narzędzia IT.

Podczas zbliżających się targów in-cosmetics (4-6 kwietnia 2017, Londyn) firma pokaże opracowaną przez siebie innowację, jaką jest substancja czynna TEGO® Pep 4-Comfort dla wrażliwej skóry. Jest to tetrapeptyd, który łagodzi typowe oznaki skóry wrażliwej i pomaga w jej regeneracji. Redukuje m.in. podrażnienia skóry występujące po goleniu. Badania pokazały, że po jego użyciu zaczerwienienia i swędzenie zmniejszają się o 70%, a pieczenie o 56%. Ponadto składnik przeciwdziała gwałtownym reakcjom wywoływanym przez czynniki zewnętrzne, jak wysoka temperatura lub wielokrotne pocieranie.

- Powstawaniu wrażliwej skóry sprzyjają liczne mechanizmy, dlatego opracowując TEGO® Pep 4-Comfort kładliśmy nacisk na jak najszerszy profil działania. Z tego względu nasz tetrapeptyd nadaje się do najróżniejszych obszarów zastosowania, jak np. płyny po goleniu, kremy i mleczka, produkty ochrony przeciwsłonecznej i po opalaniu oraz produkty kosmetyczne do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza przy skórze wrażliwej. TEGO® Pep 4-Comfort jest oferowany jako gotowy do użycia roztwór wody i gliceryny i może być używany we wszystkich powszechnie znanych formułach – tłumaczy Tammo Boinowitz, kierownik działu Personal Care w firmie Evonik.

Dodaje przy tym, iż ponad połowa ludności na świecie deklaruje posiadanie wrażliwej skóry.

–  Dzięki potwierdzonemu działaniu TEGO® Pep 4-Comfort producenci kosmetyków mogą teraz tworzyć produkty, które pomogą optymalnie pielęgnować wrażliwą skórę i łagodzić jej podrażnienia – podsumowuje Tammo Boinowitz z koncernu Evonik.

Druga z nowości przygotowanych przez niemiecki koncern z myślą o targach in-cosmetics to narzędzie o nazwie Sensory Kaleidoscope 2.0. Pod tą nazwą kryje się interaktywne rozwiązanie, którego celem jest połączenie w jedną całość wiedzy na temat formuł, emulgatorów i sensoryki. Z pomocą systemu udaje się odtworzyć działanie licznych receptur kosmetycznych na podstawie ich właściwości sensorycznych. Działanie emulgatorów i formuł na odczuwanie skóry jest ilustrowane online i bazuje na statystycznej analizie danych sensorycznych zgromadzonych w panelu.

–  Sensory Kaleidoscope 2.0 pozwala odczuć wizualne i sensoryczne różnice między rozmaitymi formułami. W tym narzędziu można odwzorować sensoryczną gradację różnych przykładowych formuł emulgatorów i jednocześnie odczuć je bezpośrednio na skórze. Aby uzyskać pożądane przez konsumentów efekty, formulatorzy coraz częściej poszukują składników o dużej elastyczności stosowania w formułach. TEGO® Care PBS 6, czyli uniwersalny emulgator O/W bez PEG, bazujący wyłącznie na odnawialnych surowcach, zapewnia właśnie tę elastyczność formułowania różnych produktów do pielęgnacji skóry o szerokiej gamie profili właściwości sensorycznych. Prezentowane są interesujące i kreatywne formuły demonstrujące elastyczność i wszechstronność TEGO® Care PBS 6. Dzięki innowacyjnym teksturom przynoszącym ożywione odczuwanie skóry codzienna pielęgnacja przynosi jeszcze więcej satysfakcji. Opracowując nowe formuły, firma Evonik ponownie dowodzi swojej kreatywności. Przykładem jest „Caring Oil Release Cream”, czyli formuła o kremowej teksturze. Pozostawia ona ochronną warstewkę oleju na skórze i tym samym idealnie nadaje się do bardzo suchej skóry. Innym przykładem jest „Magic Cream To Milk”, gdzie podczas gwarantowane są zupełnie nowe odczucia na skórze – wyjaśniają przedstawiciele koncernu Evonik.

Wyświetlono: 2704

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej