Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Nowości BASF dla azjatyckiego przemysłu tworzyw sztucznych

17.04.2014

Koncern BASF wprowadza na rynek azjatycki nowe rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Podczas zbliżających się targów Chinaplas (23-26 kwietnia 2014) BASF po raz pierwszy przedstawi swoją najnowszą koncepcję dla foteli samochodowych. Została ona opracowana w kooperacji z koreańską agencją inżynieryjno-projektową AP Solutions, specjalizującą się w branży motoryzacyjnej. Biorąc pod uwagę trendy stylistyczne oraz potrzeby rynków lokalnych, by zaoszczędzić miejsce i ciężar oraz zapewnić unikalne możliwości stylizacji dla umożliwienia maksymalnej swobody projektowej, w innowacyjny sposób wykorzystano dostarczane przez BASAF materiały. Dzięki temu mogą powstawać cieńsze, lżejsze i bardziej komfortowe fotele samochodowe. wykonane z jednego tylko elementu.

Z kolei dla zapewnienia większej wydajności i oszczędności energii w przemyśle tworzyw sztucznych największa chemiczna firma świata pokaże dodatki pozwalające na przyspieszenie cyklu formowania rotacyjnego na potrzeby zagęszczania polimerów. Polietylen stabilizowany dodatkiem Irganox CB Roto wspomaga proces zagęszczania polimerów podczas formowania i pozwala na produkcję tworzyw o podwyższonej odporności na uderzenia oraz z krótszym czasem i niższymi temperaturami nagrzewania.

Przedstawiając pierwszy na świecie koekstrudowany profil okienny PCW-PBT, BASF wprowadza na rynek najnowszą innowację w gamie swoich produktów Ultradur (tereftalan polibutylenu). Nowy materiał może być koekstrudowany z polichlorkiem winylu przez co optymalizuje proces produkcyjny profili okiennych. Zastąpienie wzmocnienia stalowego profili okiennych lekkim materiałem Ultradur pozwala wyeliminować także mostki termiczne i znacząco podnosi wydajność energetyczną przy porównywalnej wytrzymałości i trwałości materiału.

Wyświetlono: 2526

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej