Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Nowość PWN: Mikroskopia chemiczna i analityczne techniki wielowymiarowe oraz sprzężone

22.10.2019

Wydawnictwo Naukowe PWN wprowadza na rynek księgarski nowa pozycję: „Mikroskopia chemiczna i analityczne techniki wielowymiarowe oraz sprzężone”. Autorem jest prof. Marek Szklarczyk z Laboratorium Elektrochemii, Wydziału Chemii, Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka poświęcona jest najnowszym technikom obrazowania chemicznego, czyli mikroskopii chemicznej, analitycznym technikom wielowymiarowym oraz technikom sprzężonym dla których aparatura jest obecnie dostępna na rynku analitycznym. Przedstawia w zwięzły sposób podstawy teoretyczne omawianych technik oraz sposób działania aparatury pomiarowej, a następnie możliwości zastosowań danej metody z podaniem konkretnych przykładów. Taki układ książki zapewnia szybkie zapoznanie się z możliwościami przedstawionych metod i wybranie metody pozwalającej na zweryfikowanie własnych hipotez badawczych, czy też zapewnienie wyboru odpowiedniej techniki do kontroli procesów produkcyjnych jak i analiz środowiskowych.

Publikacja skierowana jest do personelu laboratoriów analitycznych, studentów i osób przygotowujących wykłady na wydziałach chemii, biologii, fizyki i wydziałach materiałowych, jak i wszystkich osób pragnących zapoznać się z najnowszymi technikami analitycznymi.

Wyświetlono: 2387

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej