Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowe zezwolenia w SSE Euro Park Mielec dla Efekt Plus i Polimarky

17.02.2014

12 lutego br. Agencja Rozwoju Przemysłu wydała trzecie w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Głogów Małopolski Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” zainwestuje 35 mln zł, utworzy co najmniej 15 nowych miejsc pracy i utrzyma 40 dotychczasowych.

Przedsiębiorca zakupi kompleksowo wyposażone specjalistyczne linie technologiczne do produkcji znacząco udoskonalonych folii stretch, w szczególności w zakresie odporności na przebicia i retencji. Projekt inwestycyjny zlokalizowany będzie na działce, której oferent jest właścicielem.

Inwestor prowadzi działalność na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego Aeropolis, objętego SSE Euro-Park Mielec. Od 2011 r. spółka produkuje folie stretch (ręczna, maszynowa, jumbo, o różnych grubościach, kolorach i szerokościach) przeznaczone do celów przemysłowych i do użytku domowego.

22 stycznia 2014 r. Agencja Rozwoju Przemysłu wydała pierwsze dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Jedno z nich otrzymała firma "Polimarky". Kosztem blisko 8,4 mln zł spółka uruchomi produkcję zmodyfikowanych granulatów tworzyw sztucznych o podwyższonych właściwościach. Przy realizacji nowego projektu zatrudnienie znajdzie co najmniej 12 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 r.

"Polimarky" prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSE Euro-Park Mielec na podstawie zezwolenia od 2009 r. Jest producentem modyfikowanych tworzyw sztucznych przeznaczonych do wytłaczania i formowania wtryskowego stosowanych w przemyśle budowlanym, samochodowym oraz AGD.

Wyświetlono: 1605

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej