Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Nowe tworzywo LLDPE od Dow

30.10.2015
Nowe tworzywo LLDPE od Dow

Firma Dow wprowadza nowy produkt w postaci wysokowydajnych żywic opakowaniowych. To modyfikowalne polietyleny liniowe niskiej gęstości o nazwie handlowej INNATE.

Nowy typ tworzywa LLDPE cechuje się, w opinii przedstawicieli koncernu Dow, wysoką równowagą między sztywnością i wytrzymałością oraz poprawionymi właściwościami przetwórczymi i środowiskowymi. Seria innowacyjnych liniowych polietylenów niskiej gęstości przeznaczona jest do zastosowań w przemyśle opakowaniowym. Tworzywa powstały w wyniku użycia opatentowanego katalizatora cząsteczkowego i zaawansowanych technologii produkcji.

- Cieszymy się z możliwości, które dadzą projektantom opakowań tworzywa INNATE. Ich skład chemiczny pozwoli klientom na kontrolę właściwości folii i stworzenie nowych standardów osiągnięć, dzięki połączeniu sztywności, wytrzymałości i łatwości

przetwórstwa folii w jednej żywicy opakowaniowej. Technologia INNATE pomoże tworzyć nowe przestrzenie rynkowe i nowe kategorie, począwszy od elastycznych opakowań spożywczych, po przemysłowe worki transportowe do zadań specjalnych – mówi David Parrillo, dyrektor działu R&D w Dow Packaging and Specialty Plastics.

Zdaniem przedstawicieli koncernu Dow, polietyleny z serii INNATE mają gwarantować:

  • niskie obciążenie dla środowiska dzięki obniżeniu wagi opakowań,
  • możliwość zwiększenia wydajności opakowań dzięki zmianie materiału,
  • nawet dwukrotnie większą wytrzymałość folii współwytłaczanych w porównaniu ze standardowymi foliami polietylenowymi dostępnymi na rynku,
  • wytrzymałość folii o wysokiej sztywności i innych kluczowych właściwościach,
  • łatwość obróbki i doskonałą stabilność w technice rozdmuchu.

W 2014 r. roczna sprzedaż Dow  wyniosła ponad 58 mld dolarów. Firma wytwarza ponad 6 tys. kategorii produktowych w 201 zakładach zlokalizowanych w 35 krajach świata.

Wyświetlono: 3104

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej