Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

14.07.2020

Firma ML Polyolefins opracowała nową blendę HDPE, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na recyklaty. Jest to unikalna mieszanka do wytłaczania, która charakteryzuje się wysoką stabilnością parametrów technicznych i powtarzalnością.

Polietylen wysokiej gęstości o nazwie handlowej PIPEFIN HD46 jest kolejnym regranulatem, z którym obchodząca w tym roku 20-lecie firma ML Polyolefins wchodzi na rynek.

– Od dłuższego czasu pracujemy w naszym dziale R&D nad nowymi recepturami, tworzonymi pod konkretne potrzeby klientów. Większość firm zajmujących się recyklingiem tworzy uniwersalne produkty, pomijając specyfikę poszczególnych procesów produkcyjnych, ale też wymagań materiałowych. Natomiast my zdajemy sobie sprawę, że wielu producentów wykorzystuje swoje własne rozwiązania techniczne w liniach produkcyjnych, gdzie produkt finalny jest bardzo podobny, niemniej wymaga innych receptur wsadu. Dlatego opracowujemy tworzywa pod konkretne linie produkcyjne – mówi Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins.

– Mamy bardzo zdywersyfikowany portfel klientów, ponieważ dostosowujemy nasze regranulaty do ich indywidualnych potrzeb. Dlatego postanowiliśmy przebudować naszą ofertę, aby była bardziej przystępna i przejrzysta dla potencjalnych kontrahentów, dedykując aplikacje pod konkretne grupy produktów, ale też procesy przetwórcze. Pozwala nam to również lepiej rozwijać poszczególne grupy regranulatów. Tak było na przykład z rodziną homopolimerów STRAPFIN, gdzie z jednej aplikacji stworzonej pod konkretny proces, rozbudowaliśmy ofertę o kolejne, dostosowane do specyfiki przetwórstwa. W nowej mieszance HDPE udało nam się utrzymać wysoką udarność, niski wskaźnik płynięcia i odpowiedni moduł, dzięki czemu proces wytłaczania przebiega sprawnie. Nowy produkt oferujemy w dwóch kolorach: szarym i czarnym – dopowiada Andrzej Szepeta, dyrektor produkcji ML Polyolefins

Kluczowe parametry techniczne są badane na bieżąco w trakcie procesu produkcji oraz weryfikowane w firmowym laboratorium. Wysyłki realizowane są w big-bagach lub silosach, a czas oczekiwania na dostawę wynosi trzy tygodnie od zamówienia.

Wyświetlono: 1814

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej