Nowości - Przemysł detergentowy ze świata

Nowe surowce BASF do prania w niskich temperaturach

03.07.2018

BASF wprowadził na rynek chemii gospodarczej składniki do płynnych detergentów, które pomagają usuwać uporczywe plamy (np. po trawie, mleku, jajkach i krwi), a także zwiększają energooszczędność prania w niskich temperaturach oraz umożliwiają stosowanie wygodnych kapsułek jednorazowych.

Eksperci BASF przekonują, że w wielu gospodarstwach domowych w kwestii prania wciąż stosuje się zasadę „więcej znaczy lepiej”. Nie chodzi tu tylko o zbyt dużą ilość detergentów. Użytkownicy wciąż są przekonani, że jedynie pranie w wysokich temperaturach sprawi, że rzeczy będą czyste. Jednak obniżenie temperatury prania z 40 st. C do 30 st. C wystarczy, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 40%.

Pierwsza z nowości to Lavergy Pro 104 L, czyli wysokowydajna proteaza usuwająca uporczywe plamy w niskich temperaturach. Temperaturę można obniżyć nawet do 20 st. C, nie tracąc przy tym na efektywności prania. Połączenie tego enzymu z innymi składnikami zawartymi w detergentach jeszcze bardziej zwiększyć ma skuteczność prania.

Drugi z polimerów, czyli Sokalan HP 20 umożliwia znaczne ograniczenie stosowania anionowych surfaktantów. Optymalizacja ta sprawia, że pozostawia się więcej miejsca na składniki funkcjonalne, a także wspiera tendencję do stosowania kapsułek zawierających pojedyncze dawki detergentów w płynie. Dochodzą do tego również korzyści dla użytkowników. Małe, poręczne kapsułki zawierające detergent łączą wysoką skuteczność prania z wygodnym i precyzyjnym dozowaniem.

- Oferujemy naszym klientom wydajne, praktyczne i trwałe rozwiązania, które spełniają obecne i przyszłe wymagania rynku. Jednocześnie nasze składniki zapewniają optymalne efekty prania w niskich temperaturach. Chronią włókna i kolory, zaspokajają zapotrzebowanie na wysoko skoncentrowane produkty, łatwe stosowanie oraz oszczędzanie zasobów, takich jak woda czy energia - mówi Soeren Hildebrandt, Senior Vice President, Home Care, I&I and Industrial Solutions Europe w koncernie BASF.

Wyświetlono: 7168

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej