Nowości - Chemia budowlana ze świata

Nowe stabilizatory światła do powłok na drewno i metal

07.03.2017

Koncern BASF wprowadza na rynek nowe stabilizatory światła przeznaczone do powłok na drewno i metal. Jest to pięć wysokowydajnych stabilizatorów z serii Tinuvin DW (N) dla produktów na bazie wody.

Stabilizatory Tinuvin 123-DW (N), Tinuvin 400-DW (N), Tinuvin 477-DW (N), Tinuvin 9945-DW (N) oraz Tinuvin 5333-DW (N) stanowią nową generację wodnych dyspersji stabilizatorów światła, odpowiadających na wzrastające wymagania w obszarze potencjalnie krytycznych składników. Opracowano je pod kątem ich użycia w wyrobach na bazie wody. Ze względu na fakt, iż nie zawierają metyloizotiazolinonu (MIT), nie wymagają opatrzenia ich etykietą EUH 208 (może powodować reakcje alergiczne). To z kolei oznacza, że mogą być stosowane w zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska aplikacjach.

Ponadto firma opracowała Tinuvin 249, czyli niezasadowy stabilizator światła na bazie aminy z zawadą steryczną (HALS). Charakteryzuje się on szeroką kompatybilnością z różnorodnymi systemami bazowymi, co umożliwia wytworzenie powłoki zapewniającej trwałość koloru i jej odporność na warunki atmosferyczne. Tinuvin 249 posiada nieznaczne zabarwienie początkowe, które jest stabilne w czasie. Z tego względu jest również polecany do produkcji wysokiej jakości powłok bezbarwnych.

- Trendy w dziedzinie stabilizatorów światła są oczywiste. Liczy się efektywność kosztowa, zwiększona trwałość i wydajność, a także zrównoważony rozwój. Wraz z nowymi produktami z serii Tinuvin, BASF oferuje klientom innowacyjne rozwiązania, aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom – wyjaśnia Ulf Neidlein, wicedyrektor Business Management Resins & Additives na obszarze EMEA w koncernie BASF.

W 2016 r. firma BASF osiągnęła obroty w wysokości blisko 58 mld euro.

Wyświetlono: 2536

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej