Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Nowe składniki do produkcji artykułów chemii gospodarczej oraz pielęgnacji i higieny osobistej

11.12.2014

Koncern BASF wprowadził na rynek nowe rozwiązania dla producentów artykułów chemii gospodarczej, artykułów chemii przemysłowej i środków do sprzątania obiektów użyteczności publicznej, a także środków do pielęgnacji i higieny osobistej.

Nowość BASF to oferta środków poprawiających skuteczność i estetykę detergentów oraz zmiękczaczy tkanin. To m.in. specjalny polimer Sokalan HP 20, który można stosować w płynnych detergentach. Nawet w niskich temperaturach aktywnie usuwa on cząsteczki brudu z odzieży i zapobiega jej szarzeniu, co zapewnia czyste pranie przy niskim zużyciu energii.

Oprócz skuteczności produktu znaczenia nabiera także jego estetyka. Rynek domaga się płynnych detergentów i zmiękczaczy tkanin o kremowej konsystencji, jasnych kolorach i w przezroczystych opakowaniach. W tym celu firma przygotowała środki umożliwiające komponowanie produktów z tej kategorii: modyfikatory reologii Rheovis oraz stabilizatory Tinogard/Cibafast, które chronią produkty przed degradacją spowodowaną dostępem światła i powietrza. Substancje te mogą poprawić estetykę i wydłużyć czas przydatności do użycia produktów sprzedawanych w przezroczystych opakowaniach.

- Zrozumienie potrzeb rynku oraz wysoki poziom badań naukowych są filarami naszej działalności w segmencie produktów do pielęgnacji i higieny osobistej. Starając się jak najlepiej łączyć oba te atuty, wprowadziliśmy nowe podejście oparte na wynikach badania opinii konsumentów. Zweryfikowany system typologii pomaga zdefiniować cechy osobowości i potrzeby sześciu archetypów konsumentów, a następnie zaspokoić te potrzeby poprzez innowacyjne produkty do pielęgnacji i higieny osobistej. Na podstawie badań opinii konsumentów we Francji i Niemczech opracowano nowe koncepcje formuł produktów zapobiegających objawom starzenia skóry twarzy oraz odżywek do włosów – tłumaczą przedstawiciele pionu Produktów do Pielęgnacji i Higieny Osobistej w BASF.

Opracowana przez firmę innowacyjna koncepcja emulsji, tzw. technologia SWOP, umożliwia tworzenie środków do pielęgnacji i higieny osobistej o nowej konsystencji i wyjątkowo przyjemnych w zastosowaniu. Emulsje SWOP to emulsje typu olej w wodzie, które podczas użycia przekształcają się w emulsje typu woda w oleju, i tym samym wykazują zalety obu rodzajów emulsji. Produkty oparte na tej technologii nawilżają, odżywiają i chronią skórę. Szybko się wchłaniają oraz dają poczucie świeżości i lekkości po nałożeniu na skórę.

Ostatnia z nowości BASF to produkt o nazwie Cetiol Ultimata. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na przyjemne w dotyku konsystencje dla przemysłu kosmetycznego. Ten szybko wchłaniający się i oparty w 100% na naturalnych składnikach, świeży i suchy emolient zaspokaja różne wymagania, poczynając od wyjątkowo lekkich formuł typu woda w oleju i olejków do skóry suchej po przyjemne w użyciu kremy do twarzy i kremy przeciwsłoneczne.

Środki do pielęgnacji i higieny osobistej, w których zastosowano Cetiol Ultimate, łatwo się nakładają i szybko wchłaniają. Jednocześnie emolient zapewnia dobre nawilżenie pigmentów i zwiększa stabilność odcieni. W związku z tym nadaje się do kosmetyków kolorowych, takich jak lekkie podkłady zapewniające lepsze krycie, strukturą przypominające puder. Cetiol Ultimate ulega bezpośrednio biodegradacji.

Wyświetlono: 5002

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej