Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Nowe rozwiązania cyfrowe w opakowalnictwie

10.01.2020

Zakłady Metsä Board staną się platformami innowacji we wspólnym projekcie mającym na celu opracowanie nowych rozwiązań cyfrowych w przemyśle opakowaniowym.

Należąca do Metsä Group, Metsä Board uczestniczy we wspólnym projekcie SEED, prowadzonym przez Fiński Instytut Badawczy VTT, w którym przedsiębiorstwa z branży drzewno-papierniczej opracowują nowe rozwiązania cyfrowe we współpracy z firmami teleinformatycznymi. W ramach dwuletniego projektu, zakłady posłużą jako platformy innowacji dla programistów aplikacji i instytucji badawczych, które zajmują się rozwiązywaniem problemów produkcyjnych. Celem współpracy jest znalezienie nowych rozwiązań cyfrowych zwiększających wydajność produkcji w przemyśle opakowaniowym.

Pilotażowy projekt Metsä Board dotyczy zarządzania bazą danych o częściach zamiennych. Jego celem jest ujednolicenie i rozszerzenie danych podstawowych dotyczących nazw części z wykorzystaniem automatyzacji i sztucznej inteligencji. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, znacząco obniży koszty utrzymania ruchu, a opracowana technologia może być również zastosowana do potrzeb innych dziedzin działalności.

- Z zainteresowaniem czekamy na rozwój tej eksperymentalnej koncepcji w celu zwiększenia efektywności zakładów. Kiedy połączymy systemy zakładowe, dane dostępne w Internecie i wiedzę naszych ekspertów, możemy oczekiwać, nowych, nieznanych dotychczas możliwości – powiedział Perttu Vikman, dyrektor w Metsä Board.

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2,4 tys. osób pracowników i w 2018 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 mld euro.

Wyświetlono: 2525

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej