Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Nowe plastyfikatory firmy Perstorp

19.05.2014

Szwedzki koncern Perstorp opracował dwa nowoczesne typy plastyfikatorów do tworzyw sztucznych.

Pierwsza z nowości Perstorpu to plastyfikator Emoltene 100. Jest on przeznaczony głównie do zastosowań zewnętrznych. Drugą z nowości stanowi natomiast plastyfikator poliestrowy Pevalen, po który mogą sięgać użytkownicy produktów mających bezpośredni kontakt ze skórą.

Emoltene 100 (DPHP) jest ftalanem o wysokiej masie cząsteczkowej - plastyfikatorem ogólnego przeznaczenia o dobrych parametrach w zakresie BHP. Jego wprowadzenie na rynek związane jest z faktem, iż data ostateczna w rozporządzeniu REACH dla czterech ftalanów o niskiej masie cząsteczkowej zwiększyła zapotrzebowanie na niesklasyfikowane alternatywne produkty, do których należy właśnie Emoltene 100.

Niska lotność tego plastyfikatora zapewnia mu lepszą wydajność w porównaniu z wieloma innymi plastyfikatorami ogólnego przeznaczenia, czyniąc go preferowanym wyborem w branży kabli i przewodów. Emoltene 100 jest także stosowany w produkcji membran dachowych, brezentów impregnowanych, wykładzin basenowych, a także w różnych zastosowaniach motoryzacyjnych.

Z kolei plastyfikator poliestrowy Pevalen powstał z myślą o zastosowaniach wrażliwych. W konsekwencji nadaje się do produktów mających bezpośredni kontakt ze skórą, takich jak wykładziny podłogowe, tkaniny powlekane i zabawki. Obecnie trwają starania, aby Pevalen uzyskał atest na kontakt z żywnością.

Wyświetlono: 3662

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej