Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Nowe pigmenty od BASF

03.11.2016

Koncern BASF opracował nowe pigmenty do barwienia tworzyw sztucznych.

Seria przygotowanych przez BASF wysokowydajnych pigmentów organicznych o nazwie handlowej Paliotol obejmuje produkty do materiałów mających kontakt z żywnością oraz do zabawek.

- Przepisy dotyczące bezpieczeństwa produktów w przypadku zastosowań mających kontakt z żywnością, stają się coraz bardziej rygorystyczne. Tendencję taką zauważa się nie tylko w Europie, ale również w innych częściach świata - wyjaśnia Philip Trueper, dyrektor w BASF Colors & Effects.

Produkt Paliotol Yellow K 1750, czyli pigment żółty o odcieniu czerwonym idealnie spełnia wymagania przemysłu tworzyw sztucznych, zwłaszcza jeśli chodzi o takie zastosowania, jak opakowania na żywność czy zabawki. Wynika to nie tylko z właściwości produktu, ale również z faktu, że jest on całkowicie pozbawiony halogenów. Dzięki temu jest w pełni zgodny z rozporządzeniem UE nr 10/2011 dotyczącym tworzyw sztucznych. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem zgodności tego produktu z normami obowiązującymi w innych miejscach na świecie.

W porównaniu z pigmentami z tej samej palety kolorów, Paliotol Yellow K 1750 oferuje wysoką stabilność cieplną i większą siłę barwienia. Unikalne połączenie siły krycia i „natężenia” koloru sprawia, że produkt ten jest wyborem przy rozpoczynaniu nowych projektów opakowań lub towarów konsumpcyjnych. Ponadto jest alternatywą dla żółtych, wpadających w czerwień pigmentów chromianowych i dwuarylowych, stosowanych wewnątrz budynków.

Oprócz produktu Paliotol Yellow K 1750 firma BASF wprowadziła również pigment o nazwie Lumina Royal Dragon Gold, będący najmłodszym członkiem rodziny pigmentów wysoko chromatycznych Lumina Royal Effect. Gwarantuje on atrakcyjne odcienie, zwłaszcza w połączeniu z pigmentami żółtymi lub w mieszance z czarnym.

Tagi


BASF pigmenty
Wyświetlono: 1783

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej