Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Nowe pigmenty do tworzyw sztucznych

29.05.2015

BASF opracował nowe pigmenty efektowe o nazwie Lumina Rogal, które gwarantują producentom tworzyw sztucznych rozmaite możliwości w odniesieniu do tzw. kreatywnej stylizacji.

W ramach serii Lumina Royal BASF oferuje pięć pigmentów do zastosowań w produkcji tworzyw sztucznych. Pozwala to producentom na tworzenie atrakcyjnych projektów w odcieniach koloru niebieskiego i koloru miedzi. Już w 2010 r. BASF wprowadził na rynek pigment efektowy Lumina Royal Blue do tworzyw sztucznych. Kolejne pigmenty o nazwach Aqua, Indigo, Magenta i Copper zostały zaprezentowane kilka dni temu.

Wszystkie one charakteryzują się wysokim połyskiem, czystością i chromatycznością. Pigmenty Blue, Aqua, Indigo i Magenta pokrywają zielono- i czerwono-niebieskie widmo kolorów, natomiast Lumina Royal Copper oferuje efekt nieprzezroczystego jasnego odcienia miedzi.

- Pigmenty efektowe zapewniają naszym klientom doskonałe rozwiązania w zakresie kreatywnej stylizacji do zastosowania w produkcji tworzyw sztucznych, pomagając właścicielom marek w ich rozwoju oraz w odróżnieniu się od konkurencji - podkreśla Jeff Knight z działu dyspersji i pigmentów koncernu BASF na region Azji i Pacyfiku.

Seria pigmentów efektowych Lumina Royal może być stosowana do produkcji artykułów sportowych i rekreacyjnych, takich jak deskorolki, deski snowboardowe, buty narciarskie, a także zabawki dla dzieci. Inne obszary zastosowania to produkcja eleganckich opakowań produktów kosmetycznych oraz obudów urządzeń elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego.

Dział dyspersji i pigmentów firmy BASF opracowuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie szeroką gamę wysokiej jakości pigmentów, żywic, dodatków i dyspersji polimerowych. Materiały te są wykorzystywane w preparatach do produkcji lakierów i farb, produktów drukarskich i opakowań, produktów chemii budowlanej, klejów wiązań włókien, tworzyw sztucznych, papieru.

Wyświetlono: 2569

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej