Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Nowe formuły masek do twarzy dostępne na rynku

05.04.2018
Autor: Paulina Mucha, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Nowe formuły masek do twarzy dostępne na rynku

Wiele tradycyjnych formulacji kosmetycznych ulega w ostatnim czasie znacznym zmianom. Przyczynę tych modyfikacji należy upatrywać głównie w ciągle przyspieszającym tempie życia konsumentów, jak i we wzroście ich świadomości.

Jednym z produktów pielęgnacyjnych przechodzących znaczną metamorfozę są maski do twarzy. Zmiany dotyczą zarówno zawartości składników aktywnych oraz źródła ich pochodzenia, jak i przede wszystkim formy, mającej zagwarantować jeszcze lepsze niż dotychczas działanie.

Obecne trendy w kosmetyce pielęgnacyjnej w znacznej mierze skupiają się na użyteczności wynikającej z formy oraz sposobu aplikacji kosmetyku. Odnotowuje się gwałtowny wzrost zainteresowania nowymi, nieszablonowymi rozwiązaniami, gwarantującymi zarówno interesujące oraz bardzo skuteczne mechanizmy działania, jak i znaczny komfort stosowania. Do tych rozwiązań w segmencie masek do twarzy należy przede wszystkim sposób ich nakładania. Najpopularniejsze do niedawna gęste papki lub emulsje są zastępowane coraz częściej płachtami odpowiedniego materiału, nasączonymi odpowiednimi substancjami. Trend ten, podobnie jak wiele innych w obecnej kosmetologii, dotarł na rynek europejski z Azji, gdzie tzw. „sheet masks” znane są od dość dawna, i poprzez swoje niezaprzeczalne zalety mają tam ugruntowaną pozycję.

Zalety masek w płachcie

Trend na „kosmetyki azjatyckie” wydaje się być niezmiernie silny. Wszelkie propozycje pielęgnacyjne napływające z tego regionu spotykają się z dużym zainteresowaniem konsumentów. Formuła masek na tkaninie daje wiele wymiernych korzyści. Należy tutaj przede wszystkim wymienić możliwość skorzystania z bardziej szerokiego wachlarza rodzajów surowców, w tym substancji aktywnych, bez konieczności ich dodatkowego zagęszczania. Aplikowanie ich w tradycyjnej formie było dotychczas znacznie utrudnione, ze względu na brak możliwości utrzymania przez dłuższy czas na twarzy. Dobrze przylegająca do skóry płachta materiału pozwala na bezpośredni kontakt ze wszystkimi składnikami maski przez cały czas pozostawania jej na skórze. Niezmiernie ważne z punktu widzenia ograniczonego czasu konsumentów przeznaczanego na pielęgnację, są łatwość i szybkość stosowania masek w płachcie. Wyeliminowana zostaje konieczność rozprowadzania na twarzy, z pomijaniem okolic oczu, a następnie dokładnego zmywania. W tym przypadku wystarczy rozwinąć płachtę zaopatrzoną w gotowe otwory na oczy i usta, a po określonym czasie, po zdjęciu tkaniny, pozostałość substancji wklepać w skórę. Maski są idealnie dopasowane do kształtu twarzy i z niej nie spływają. Charakteryzują się także wysokim komfortem użytkowania, ponieważ często ich nałożenie daje efekt chłodzenia i relaksu.

Wyświetlono: 671

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej