Nowości - Chemia budowlana ze świata

Nowe farby proszkowe od AkzoNobel

09.06.2020

AkzoNobel odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie na produkty, które mają zapewnić długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, poprzez wprowadzanie na rynek farb proszkowych o właściwościach antymikrobowych, wykorzystywanych w architekturze i budownictwie.

Dbanie o higienę i czystość jest teraz ważnym tematem dla wszystkich. Dodatkowa funkcjonalność oferowana dzięki zastosowaniu antymikrobowej technologii oznacza, że wnętrza budynków mogą teraz otrzymać dodatkową ochronę przed mikrobami, takimi jak bakterie czy pleśń, mogącymi powodować problemy związane z nieprzyjemnymi woniami, plamami czy niszczeniem materiałów.

Ulepszona powłoka może być stosowana na różnych powierzchniach wewnętrznych, takich jak ramy okienne, płyty sufitowe, metalowe przegrody stosowane w biurach, metalowe drzwi i drzwi wind. Produkty o właściwościach antymikrobowych zwykle są stosowane w miejscach, w których zachowanie higieny jest kwestią priorytetową, takich jak szpitale, przychodnie, przebieralnie, szkoły i środki transportu publicznego.

– Rosnące zainteresowanie klientów produktami, które wpływają na czystość naszego otoczenia, oznacza, że musimy nadal szukać sposobów na zapewnianie niewidocznej ochrony oraz pomagać w zapewnieniu komfortu życia. Nasz produkt Interpon D AM to skuteczne rozwiązanie dla architektów i projektantów, ponieważ posiada dodatkową funkcjonalność i od dawna jest znany z doskonałych wyników – mówi Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca Powder Coatings AkzoNobel. –.

Połączenie antymikrobowej technologii z architektonicznymi powłokami proszkowymi pozwala stworzyć środowisko, w którym liczba mikrobów może być zmniejszona aż o 99,99%. Technologia antymikrobowaułatwia utrzymanie higienicznej czystości powierzchni, co oznacza, że elementy pokryte powłokami pozostać mogą świeższe i czystsze przez dłuższy czas. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla środowisk, w których ważna jest higiena.

Firma BioCote, która współpracuje z AkzoNobel jest czołowym dostawcą rozwiązań antymikrobowych na rynku, posiadającym ponad 25 lat doświadczenia w tworzeniu technologii antymikrobowej. Najważniejszym aspektem opracowania nowej powłoki proszkowej było upewnienie się, czy oferuje ona tę samą doskonałą jakość koloru i ekstremalną trwałość, z jakich słynie powłoka AzkoNobel.

Wyświetlono: 2149

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej