Nowości - Przemysł gumowy ze świata

Nowe dodatki do przetwórstwa kauczuku

19.11.2018

Lanxess wprowadził na rynek nowe dodatki do produkcji kauczuku w postaci bardzo wydajnych przyspieszaczy i dodatków funkcjonalnych.

Spółka z Niemiec poinformowała, że niezależnie od zastosowania – czy to do systemów utwardzania niezawierających N-nitrozoamin, zapobiegania rewersji sieci, zapewnienia wysokiej rozpuszczalności w kauczuku, szybkiego utwardzania czy tez do zastąpienia środków chemicznych o istotnym wpływie na środowisko – jej ditiofosforany są wygodnym rozwiązaniem dla każdego producenta mieszanek.

Rhenocure SDT/S – donor siarki na bazie ditiofosforanów to przyspieszacz przeznaczony do rozwiązywania różnorodnych kwestii związanych z mieszankami kauczukowymi. Nadaje się m.in. jako przyspieszacz do systemów utwardzania EV niepowodujących powstawania N nitrozoaminy. Jest to środek zapobiegający rewersji do wulkanizatów, które mają być odporne na działanie wysokich temperatur lub tez może być stosowany jako częściowy zamiennik standardowych przyspieszaczy.

Z kolei marka Rhenofit oferuje szeroki asortyment dodatków funkcjonalnych, włączając w to antyutleniacze, aktywatory wypełniaczy i środków porotwórczych, aktywatory sieciowania i substancje wysuszające. W zależności od surowca i wymagań dotyczących jego przetwarzania, produkty są dostępne w formie proszku, granulek, płynu lub suchej cieczy. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, płynne dodatki są sprzedawane w postaci suchej cieczy na obojętnym, nieorganicznym białym materiale wypełniającym jako charakteryzujący się wysoką płynnością biały proszek, który jest łatwy do przenoszenia i mieszania. Do celów wulkanizacji nadtlenkowej dostępne są koagenty sieciowania, takie jak Rhenofit TAC/S.

Natomiast Rhenofit STA/S, jako mieszanka aktywujących substancji polarnych, pełni funkcję aktywatora utwardzania i promotora reakcji dla krzemionki i innych białych wypełniaczy. Rhenofit STA/S pomaga w odpowiednim zdyspergowaniu składników cząsteczek polarnych i jednocześnie aktywuje krzemionkę i inne białe wypełniacze wzmacniające. Proces wulkanizacji przebiega szybciej, a skuteczność utwardzania jest na tyle większa, że Rhenofit STA/S może służyć jako dodatkowy przyspieszacz.

Wyświetlono: 12689

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej