Nowości - Chemia budowlana ze świata

Nowe czerwone pigmenty do produkcji farb i lakierów

15.04.2019

Lanxess przedstawił nowe rozwiązania produktowe w postaci innowacyjnych czerwonych pigmentów.

Nowe pigmenty z tlenku żelaza koncernu Lanxess, które są produkowane w chińskim Ningbo zostały szeroko przetestowane przez najważniejszych producentów farb i lakierów. Dzięki temu określono ostateczne standardy, a produktom nadano nazwy sprzedażowe. Stanowią teraz część nowej globalnej serii produktów Bayferrox 500.

Dzięki tym nowym czerwonym pigmentom Lanxess uzupełnił swoje portfolio produktów w zakresie jaskrawożółtych odcieni czerwonych pigmentów. Najbardziej wpadające w żółć czerwone pigmenty w portfolio firmy to Bayferrox 502. Charakteryzują się one najwyższą chromatycznością zarówno w czystej barwie, jak i po zmniejszeniu ilości.

- Udowodniona trwałość koloru naszych pigmentów w połączeniu z rygorystycznymi specyfikacjami produktów oznaczają, że nowe rodzaje pigmentów można niezawodnie stosować we wszystkich powszechnie stosowanych systemach powłok – powiedział Stephan Spiegelhauer, kierownik Globalnego Centrum Kompetencji w zakresie Farb i Lakierów jednostki biznesowej Inorganic Pigments (IPG).

Zmikronizowane czerwone pigmenty, które Lanxess produkuje wykorzystując proces Lauxa spełniają rygorystyczne wymogi. Te kalcynowane gatunki mają wyjątkowy profil właściwości, który odróżnia je w dwóch aspektach od wszystkich innych pigmentów z tlenku żelaza dostępnych na rynku i przeznaczonych do farb i lakierów.

Po pierwsze, charakteryzują się wysoką stabilnością podczas obróbki. Nawet pod działaniem wysokich sił ścinających w trakcie procesu dyspersji pigmenty wytwarzane w procesie Lauxa pozostają odporne na zmianę koloru. Po drugie, pigmenty tego rodzaju są stabilne pod względem termicznym przy temperaturach sięgających 800°C.

Natomiast czerwone pigmenty (hematyt, Fe2O3) produkowane z wykorzystaniem innych procesów produkcji ze względu na swoją strukturę chemiczną zazwyczaj wytrzymują temperatury nie wyższe niż 400°C.

W swojej ofercie Lanxess posiada także wodne preparaty pigmentowe marek Levanyl i Levanox. Te produkty wyróżniają się wysoką mocą barwienia, małym rozmiarem cząsteczek, niską lepkością oraz tym, że pasują do wielu systemów produkowanych przez klientów. Nie zawierają rozpuszczalników ani lotnych związków nieorganicznych (VOC). Wiele produktów obu marek spełnia również wymogi normy DIN EN 71, dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa zabawek oraz standardów oznakowania ekologicznego, takich jak Blue Angel czy Nordic Ecolabel.

Ponadto Lanxess wprowadza na rynek serię produktów Levanyl X. Te wodne preparaty pigmentów organicznych niezawierające rozpuszczalników nadają się do stosowania w farbach dekoracyjnych i jako barwniki do tuszów, papieru, skóry syntetycznej, środków konserwujących do drewna oraz wielu innych zastosowań.

Wyświetlono: 3263

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej