Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Nowe Centrum Doskonałości Metsä Board

10.09.2020

Pragnąc przyspieszyć rozwój innowacji w produkcji tektury i opakowań Metsä Board uruchamia jednostkę o nazwie Excellence Centre. 

W ocenie władz firmy, rosnąca konsumpcja i zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania zwiększa zapotrzebowanie na innowacje. W celu opracowywania przyszłych rozwiązań dla opakowań, firma rozpoczęła zatem działalność w swoim nowym Excellence Centre, w pionierskim zakładzie biogospodarki w Äänekoski w Finlandii. Centrum, dzięki najnowocześniejszym technologiom w zakresie prac badawczo-rozwojowych, projektowania opakowań oraz wydajności tektury i opakowań, ma na celu przyspieszenie innowacji odnoszących się do materiałów i opakowań oraz zapewnienie platformy do współpracy dla klientów i partnerów technologicznych na całym świecie. 

- Z uwagi na to, że liczba opakowań stale wzrasta, potrzebne są nowe, zrównoważone rozwiązania, które zastąpią paliwa kopalne i zapewnią gospodarkę o obiegu zamkniętym. Koncepcja Excellence Centre umożliwia tworzenie rozwiązań dla produkcji tektury i opakowań, które dotyczyć będą całego łańcucha, a nie tylko jego poszczególnych ogniw. Dzięki dostępnej obecnie wiedzy o materiałach, kompetencjom i narzędziom możemy zoptymalizować wydajność w całym cyklu życia opakowania - mówi Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board. 

Excellence Centre posiada zaplecze badawczo-rozwojowe, pracownię projektowania opakowań, centrum badania opinii klientów oraz nowoczesne laboratorium oferujące ponad 100 różnych metod pomiarowych i analitycznych. Centrum wyposażone jest również w wirtualny sklep i narzędzie projektowe wspomagane komputerowo (CAE), które pozwala na zaawansowaną symulację i analizę funkcjonalności opakowań. 

- Tektura z pierwotnych mas włóknistych, odnawialna i nadająca się do recyklingu, może być wykorzystywana na opakowania na wiele sposobów. Opakowania tekturowe mają wiele do zaoferowania, a wraz z naszymi partnerami i nowym Excellence Centre jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wszechstronnie zbadać ich możliwości – dopowiada Mika Joukio. 

Unikalny na skalę światową ekosystem biogospodarki w miejscowości Äänekoski obejmuje fabrykę bioproduktów nowej generacji, zakład produkcji tektury, zakład produkcji sklejki, centrum ekspozycyjne Pro Nemus oraz pilotażową fabrykę włókien tekstylnych.

Wyświetlono: 1188

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej