Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Nowa technika kodowania opakowań

27.04.2017
Nowa technika kodowania opakowań

Firmy Smurfit Kappa i Sun Chemical wprowadzają nowe rozwiązanie w zakresie kodowania opakowań.

Najnowszą inicjatywą producenta opakowań Smurfit Kappa jest współpraca z Sun Chemical, wiodącym wytwórcą tuszy drukarskich i powłok lakierniczych. Wspólne prace doprowadziły do stworzenia innowacji w zakresie cyfrowego, opartego na technice laserowej kodowania, które spełnia wymogi klientów dotyczące opakowań i etykietowania.

Nowe rozwiązanie przeznaczone do kodowania opakowań zbiorczych łączy pudełka z nadrukiem fleksograficznym Smurfit Kappa z tektury falistej z systemem aktywnych powłok firmy Sun Chemical – SunLase. System gwarantuje wysokiej jakości kodowanie, które pozwala klientom na laserowe oznakowanie opakowań na końcu procesu produkcji. Dzięki możliwości oznakowania laserowego przy standardowej prędkości automatycznej linii pakującej, stanowi alternatywę dla bezpośredniego etykietowania termicznego.

W rezultacie powstaje mniej zakłóceń w trakcie procesu pakowania, ponieważ nie ma potrzeby etykietowania i drukowania. Oszczędza to czas produkcji, a w efekcie zwiększa wydajność operacyjną. System SunLase jest czysty, higieniczny (brak tuszu lub substancji chemicznych używanych przy produkcji), a także jest znacznie bardziej niezawodną formą kodowania, w porównaniu z etykietowaniem i drukowaniem. SunLase jest dostępny z białą i przezroczystymi farbami, wrażliwymi na światło lasera. 

Kompleksowo przetestowane w obrębie branży FMCG rozwiązanie, dotyczące kodowania na końcu procesu produkcji, jest już wykorzystywane przy opakowaniach tworzonych dla wiodących firm na rynku.

Wyświetlono: 5008

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej