Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Nowa spółka kosmetyczna na NewConnect

07.01.2019

4Mass, spółka z branży kosmetycznej, działająca w segmencie produkcji i dystrybucji produktów z kategorii manicure i pedicure, 10 stycznia br. zadebiutuje na rynku NewConnect.  Firma specjalizuje się w produkcji lakierów hybrydowych, które sprzedaje głównie pod marką Claresa w kanale e-commerce, a także pod indywidualnymi markami sieci detalicznych oraz drogerii. Z jej produktów korzysta ponad 100 tys. użytkowniczek.

4Mass pozyskała w ramach oferty prywatnej i publicznej blisko 3 mln zł. Pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę sieci dystrybucji, prace nad system informatycznym i zwiększenie pozycji w kanale e-commerce, a także na rozbudowę parku maszynowego. Obecne moce produkcyjne firmy to 50 tys. sztuk lakierów dziennie na jednej zmianie.

- W związku z pozyskaniem kapitału, zdecydowaliśmy się na dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect. Obecność na giełdzie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz naszych marek własnych w oczach kontrahentów i instytucji finansowych. – komentuje Sławomir Lutek, prezes spółki 4Mass.

Kluczowymi produktami w ofercie 4Mass są lakiery hybrydowe i klasyczne. Główną marką spółki jest Claresa obecna na rynku od 2016 r. W październiku 2018 r. 4Mass wprowadził również na rynek także markę Meggy. Dodatkowo firma posiada szeroki asortyment akcesoriów i produktów wykorzystywanych do manicure i pedicure.

Do realizacji działalności produkcyjnej 4Mass wykorzystuje zarówno linie automatyczne, jak również stanowiska do tzw. krótkich serii produkcyjnych. Produkty oraz półprodukty wykorzystywane w procesie produkcyjnym importowane są z Chin, Niemiec i Francji. Spółka dzięki technologii wytwarzania wypracowała wysokojakościową masę lakierową. Działalność operacyjna 4Mass odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Radomiu.

W okresie od stycznia do końca września 2018 r. spółka osiągnęła zysk netto w wysokości ponad 0,77 mln zł, czyli o 231% większym w analogicznym okresie roku wcześniejszego. Przychody za trzy kwartały 2018 r. wynosiły 8,85 mln zł i wzrosły o 148%.

Tagi


giełda 4Mass
Wyświetlono: 977

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej